אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת המובייל

שאול אדרת: "הבלוקצ'יין כאן כדי להישאר - יהיו לכם מטבעות קריפטו בארנק תוך עשור"

ראש תחום בלוקצ'יין וחוזים חכמים, שבלת ושות' בוועידת הדיגיטל והמובייל: בלוקצ'יין הולך בניגוד למגמת הגלובליזציה ומחפש כלכלות קטנות ומקומיות, ומתכתב עם כלכלת החלטורה

29.10.2018, 14:44 | הגר רבט

"אני מניח שרובכם שמעתם על בלוקצ'יין באמצעות ביטקוין, בעיקר מדברים על ביטקוין בהקשר של הבועה שמתפוצצת ומשווים אותו לבועת הדוט קום" אומר עו"ד שאול אדרת שותף וראש תחום בלוקצ'יין וחוזים חכמים, שבלת ושות' בכנס הדיגיטל והמובייל של כלכליסט ובנק לאומי.

אדרת מציג גרף שמראה את העלייה והנפילה הביטקוין בשנה האחרונה ואומר: "אם נסתכל על תקופה ארוכה יותר של שנה וחודשיים נגלה תמונה קצת אחרת שמראה שהביטקוין שומר חודשים ארוכים על יציבות במסחר. הבועה של סוף 2017 התפוצצה וירדה בשליש, אבל מאז המטבע שומר על יציבות.

קראו עוד בכלכליסט

אבל אני רוצה לדבר על הטכנולוגיה עצמה שעומדת מאחורי הביטקוין והמסעות האחרים. אני רוצה לתאר לכם את המהפכה הבאה, שלוקחת טכנולוגיה ומכניסה אותה למקומות חדשים. אחד הדברים המרכזיים הוא למצוא ערך ממקומות שלא היה בהם ערך עד היום. הטכנולוגיה הזו מאפשרת כלכלה ממוקדת ואפילו מתכתבת עם כלכלת החלטורה. טכנולוגיית הבלוקצ'יין מאפשרת לאתר את אותם אנשים ומאפשרת מיקרו תשלומים - תשלומים קטנים לעבודות קטנות. בלוקצ'יין גם הולך בניגוד למגמת הגלובליזציה שמחפשת כלכלות גדולות והוא מחפש כלכלות קטנות, מקומיות של ערים או אוכלוסיות. מצד שני הוא תואם כלכלה של צרכנות גלובלית - אולי אם הייתי יכול כמי שרוכש גלובלית לקבל הכנסה במטבעות שונים, הייתי פחות מוטרד מהשינויים בשער המטבעות השונים.

עו"ד שאול אדרת, צילום: עמית שעל עו"ד שאול אדרת | צילום: עמית שעל עו"ד שאול אדרת, צילום: עמית שעל

הבלוקצ'יין מאפשר גם דמוקרטיזציה של מקורות המימון - הנגשה שלהם להרבה יותר חברות. אנחנו מכירים מעולם הייטק חברות שיש להן מוצר טוב אבל VC חושבים שהם לא יהיו האפל הבא ולכן הן מתקשות למצוא מימון. ניסו לפתור את זה באמצעות מימון המונים ואנחנו רואים גם שינוי במיקוד הזה, שבמקום להסתכל על חברה לאורך שנים הוא מסתכל על המוצר עצמו ועל איך הוא מושך אליו לקוחות.

יש הרבה ביקורות על טכנולוגיית הבלו'ציין, מעודף אנוננימיות לחוסר יכולת לקיים את הזכות להישכח וגם היקף השירות שאינו גדול מספיק היום ובעיות הונאה. בסופו של דבר צריך לזכור שזו טכנולוגיה צעירה מאוד שרוב האנשים שעובדים עלייה היום מכירים אותה שנתיים-שלוש. אני מהמר שלא רק שהיא כאן להישאר, אלא שלרוב בנוכחים כאן באולם יהיו מטבעות קריפטו בארנק בתוך עשור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות