אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הורה להסיר את האתר 'סקס אדיר' ו-4 אתרים נוספים צילום: שאטרסטוק

ביהמ"ש הורה להסיר את האתר 'סקס אדיר' ו-4 אתרים נוספים

המחוזי: האתרים מפרסמים פרסומים בדבר מתן שירותי זנות. ההחלטה ניתנה בהמשך לבקשה שהגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה

29.10.2018, 16:34 | כתב כלכליסט

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, בני שגיא, הורה על הסרת אתר האינטרנט "סקס אדיר" ו-4 אתרי אינטרנט נוספים הקשורים עמו, לאחר שקבע כי אתרים אלה מפרסמים פרסומים בדבר מתן שירותי זנות.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה ניתנה בהמשך לבקשה שהגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה בחודש יוני 2018, בהתאם לחוק סמכויות לשם מניעת ביצוע עבירות באמצעות אתר אינטרנט, למתן צו הסרה של אתרי האינטרנט. הבקשה הוגשה לבית המשפט במקביל לפתיחה בחקירה פלילית של מפעיל האתרים, שרון דגני פיש.

בהחלטתו, דחה בית המשפט את טענתו של מפעיל האתר לפיה המודעות אינן מציעות במפורש שירותי מין, והתייחס לכך שהמודעות שהופיעו באתר התייחסו לשירותי "עיסוי אירוטי" וכללו תמונות של נשים בתנוחות מיניות. מודעות אלה נועדו, כך נקבע בהחלטה, לפרסם שירותי זנות למעשה. בית המשפט קבע כי אילו היה מדובר בשירותי עיסוי, ולא בשירותי זנות בכיסוי, הרי שהמודעות היו מתמקדות באופי הטיפול ולא במראה החיצוני של המעסה.

האתר "סקס אדיר", צילום: www.sexadir.co.il האתר "סקס אדיר" | צילום: www.sexadir.co.il האתר "סקס אדיר", צילום: www.sexadir.co.il

"המציאות מלמדת כי פעמים רבות נעשות מניפולציות מילוליות על מנת להסוות את העובדה כי הלכה למעשה, עסקינן במכירת שירותי מין", נכתב בפסק הדין. "הציבור הגולש לאתרים אלה מבין זאת, המפרסמים באתר מבינים זאת, ובוודאי שגם בעלי האתרים המספקים את פלטפורמת הפרסום מבינים זאת. כשם שאין ציפייה אמיתית למצוא רופא ב'מכון בריאות', כשם שתפקידה של 'נערת הליווי' לא מסתכם ב'ליווי' כך גם ה'עיסוי האירוטי' המפורסם באתרי האינטרנט אינו מסתכם רק ב'עיסוי'. על 'מכבסת מילים' מעין זו עמדו יוסי בנאי ושלישיית 'הגשש החיוור' במערכון 'השליח בבנק', בטובעם את הביטוי - 'ישראבלוף'.

בית המשפט קבע כי ההחלטה תיכנס לתוקף תוך 15 ימים, אולם ככל שמפעיל האתרים יציג תכנית להמשך פעילות האתר ללא המודעות המהוות פרסום בדבר שירותי זנות, יסויג הצו בהתאם.

ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה נמסר: "ההחלטה מהווה צעד נוסף במאבק בתופעת פרסום שירותי זנות באינטרנט, שהינה חוליה משמעותית בתעשיית הזנות הממסחרת את גופן של נשים ומציגה אותן כמוצרי צריכה. הפגיעה הכלכלית באלה שמרוויחים מהאנשים והנשים העוסקים בזנות, תוך ניצולם, תקשה על המשך ביצוע העבירות על ידי מנהלי אתרי הזנות. בכוונת מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה להמשיך שיתוף הפעולה עם רשויות האכיפה ולהשתמש בחוק הסמכויות במטרה להילחם בפעילות עבריינית במרחב המקוון, כחלק מתפישת ההפעלה של הפרקליטות בתחום המאבק בפשיעה המקוונת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
אמא לילד הוטיסט
שימחקו קודם לכל את בדוכנים של מפעל הפייס שטוחנת לאנשים חלשים שרוצים לשרוד ולאחר מכן יגיעו כן לתת לזנות לעבוד אחרת האנסים ירבו והעוני יצנח יותר במדינה וכן לתת לזונות לחיות בעבודתם עם פיקוח של משרד הבריאות תלכו על כל הראשים שגונבים לנו תאוכל שם תתמקדו בדיוק תודה
יהודית  |  03.01.19
15.
החוקים הקיימים מדכאים ומזיקים. הסדרת הזנות היתה מקדמת את המדינה.
ישראל מדינה שמרנית ודתית שמקובלת בה כפייה מטעם דת ושמרנות. ככה נראים החוקים, ככה נראית התרבות וההתנהגות והאנשים מתרגלים שזאת הנורמה. בעולם המערבי המצב שונה ומתייחסים לעירום, למין ולחופש הפרט בצורה הרבה יותר מודרנית ונורמטיבית. יש שם הרבה פחות כפייה על חופש הפרט. כאן עדיין לא הפנימו שגוף האדם הוא דבר יפה, טבעי וטוב. שמין זה דבר בסיסי, צורך בסיסי וזכות בסיסית של כל אדם. יש בארץ דיכוי מיני. חוקים של מדינה מודרנית שוויונית וצודקת צריכים למנוע כפייה ולא ליצור אותה. למנוע כפייה של נשים וגברים לעסוק במין אם הם לא מעוניינים בזה ובאותה מידה למנוע כפייה על אנשים שלא לקיים יחסי מין ולא להינות ממנו בהיותו חלק טבעי וחשוב בחיים הבריאים והחופשיים. הסדרה חוקית של הזנות היתה מאפשרת גישה למין להרבה אנשים שזה חסר להם, מנתקת את הקשר בין מין לפשע, מצמצמת את הכפייה המינית, מעלה את תשלומי המיסים, מאפשרת בטחון לעוסקים במין, מספקת להם ביקורת רפואית ומצמצמת בכך את התחלואה במחלות מין ואת המוות מהן. שלא לדבר על זה שהסדרה כזאת היתה מצמצמת את הגירושים. בקיצור, הסדרה של הזנות היתה עושה את המדינה למקום טוב יותר.
מיכל  |  19.11.18
לכל התגובות