אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון מתקדם: שוברים את ההתנגדות צילום: שאטרסטוק

אימון מתקדם: שוברים את ההתנגדות

מספיקה חצי שעה של אימון התנגדות לשיפור משמעותי של סיבולת שריר, הפחתת עייפות ועמידות בפני פציעות

30.10.2018, 08:45 | ארי תדהר

אין ויכוח על התרומה של אימוני ההתנגדות לספורטאים.

הם מגנים מפני דלדול העצם, משפרים את המטבוליזם ואת השימוש בשומן כמקור אנרגיה, בונים את השרירים והמפרקים באמצעות חיזוק הגידים, הרצועות ושאר רקמות החיבור, משפרים קואורדינציה ויציבה, מגדילים את טווח התנועה, מאריכים חיים, גורמים לנו להרגיש טוב יותר - ובעיקר גורמים לנו להיראות טוב יותר.

אימון התנגדות. רק נדמה כמאיים, צילום: שאטרסטוק אימון התנגדות. רק נדמה כמאיים | צילום: שאטרסטוק אימון התנגדות. רק נדמה כמאיים, צילום: שאטרסטוק

אז למה קשה לנו כל כך לשלב אותם בשגרה הספורטיבית, ורובנו נעדיף לוותר על אימון בחדר כושר ובמקומו נשחה כמה בריכות, נצא לריצה או נרכב על אופניים?

אימוני ההתנגדות נדמים כמשעממים כי לרוב נעשים במכון, ורבים סבורים שהם מאיימים כי דורשים הפעלת כוח רב. אולם לא הרבה יודעים כי די בתרגול של 20–30 דקות ליהנות מאימון יעיל עם תוצאות לשיפור הסיבולת, התפקוד היומיומי, הפחתת עייפות ועמידות הגוף בפני פציעות.

אז נכון, שאר ענפי האימון נשמעים מפתים יותר מאימוני התנגדות, ולא נרצה לבזבז זמן וכוח בחדר כושר על חשבון ריצה או רכיבה מהנה בפארק, אבל אם נבחר להשקיע באימוני ההתנגדות ונדע לשלבם בחוכמה עם הספורט שאנו עושים בשגרה, נצא נשכרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות