אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפו: כך נראה נמל התעופה החדש באיסטנבול - "הגדול בעולם" צילום: IKA

צפו: כך נראה נמל התעופה החדש באיסטנבול - "הגדול בעולם"

שדה התעופה החדש ששוכן לחופי הים השחור, יוכל לשרת בעוד כמה חודשים כ-150 מיליון נוסעים. לשם השוואה, שדה התעופה באטלנטה, שהוא כיום שדה התעופה העמוס ביותר בעולם, שירת אשתקד כ-104 מיליון נוסעים

30.10.2018, 15:13 | שירות כלכליסט
טורקיה חנכה אתמול את נמל התעופה הבינלאומי החדש באיסטנבול שיהיה, עם הפעלתו המלאה, הנמל הגדול בעולם. שמו של השדה הוא "נמל התעופה החדש של איסטנבול", והוא נמצא בפאתי העיר. השדה יפעל באופן חלקי עד סוף השנה. טקס חנוכת הנמל התקיים במקביל לחגיגות 95 שנה לייסוד הרפובליקה הטורקית.

נמל התעופה הענקי ששוכן לחופי הים השחור, אמור לשרת 90 מיליון נוסעים בשנות פעילותו הראשונות, ו-150 מיליון בשלב השני של כניסתו לפעילות. עם השלמתו ב-2030 הוא יוכל לשרת 200 מיליון נוסעים בשנה. לשם השוואה, שדה התעופה הרטספילד-ג'קסון אטלנטה שבאטלנטה – שהוא כיום שדה התעופה העמוס ביותר בעולם, ואשתקד שירת כ-104 מיליון נוסעים.

 , צילום: IKA צילום: IKA , צילום: IKA

באיסטנבול מבקרים כל שנה כ-10 מיליון תיירים בשנה, אבל מיקומה האסטרטגי בין אסיה לאירופה, ושדה התעופה החדש יכולים להגדיל משמעותית את מספר התיירים בעיר בתוך כמה חודשים.

שדה התעופה הנוכחי אטאטורק, טיפל אשתקד בכ-64 מיליון נוסעים, מה שמציב אותו במקום ה-15 בעולם מבחינת מספר העוברים בו, לפני שדות התעופה JFK בניו יורק, סינגפור צ'נגי, ובראחס במדריד, אשר ממשיכים ממנו ליעדים באפריקה ואסיה. טורקיש אירליינז, חברת התעופה הלאומית של טורקיה, וזו ששדה התעופה החדשה יהיה ביתה, מציעה טיסות ליותר יעדים (104) מכל חברה אחרת בעולם.

שדה התעופה אטאטורק, שנפתח בשנת 1953, הלך והתרחב בשנים האחרונות עד לקצה גבול היכולת שלו, בין היתר עקב העובדה שהוא מוקף משלושת צדדיו בים מרמרה. הוא אמור להיסגר השנה ולהעביר את כל פעילותו לשדה התעופה החדש, שאמור להוות גם סמל לעוצמתה ומשאביה של האומה הטורקית, ולכוחו של האיש העומד בראשה – רג'פ טיים ארדואן, שהשתתף אתמול בטקס הפתיחה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס , צילום: גטי אימג

 , צילום: IKA צילום: IKA  , צילום: IKA

 , צילום: IKA צילום: IKA  , צילום: IKA

 , צילום: IKA צילום: IKA , צילום: IKA

 , צילום: IKA צילום: IKA  , צילום: IKA

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות