אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איילת שקד הציגה בקלפי פתק הצבעה בעד המועמד שלה ואמרה: "אני מצביעה 'גב', מאמינים בעיר הזאת" צילום: אוהד צויגנברג

בחירות לרשויות המקומיות

איילת שקד הציגה בקלפי פתק הצבעה בעד המועמד שלה ואמרה: "אני מצביעה 'גב', מאמינים בעיר הזאת"

שרת המשפטים הסירה את הסרטון שבו היא ניראת בקלפי, וזאת בניגוד לחוק תעמולת בחירות. לשכת השרה: "היא לא ידעה שהדבר עומד בניגוד לחוק תעמולת הבחירות"

30.10.2018, 13:38 | משה גורלי

שרת המשפטים איילת שקד הסירה סרטון בטוויטר שלה שבו צולמה הבוקר (ג') בקלפי שליד מקום מגוריה בתל אביב, בניגוד לחוק תעמולת בחירות.

שקד צולמה אוחזת פתק הצבעה ל'גב', רשימת הבית היהודי לעיריית תל אביב". צילום הסרטון והפצתו מנוגדים לסעיף שאוסר תעמולה ביום הבחירות "בכתב, בעל פה או בצורה אחרת, במקום קלפי או במרחק של פחות מ־25 מטרים ממקום הקלפי". האיסור הוא פלילי ודינו של העבריין הוא מאסר ששה חדשים או קנס.

"אני מצביעה 'גב', מאמינים בעיר הזאת", אמרה השרה בסרטון שהועלה לטוויטר שלה, "הסיעות האחרות כגון מרצ - לא להאמין לשטויות שהם אומרים לכם. מי שעומד עומד בראש המפלגה הזאת זה חיים גורן, אדם טוב וישר ולא שקרן כמו האחרים. זהו - 'גב'".

איילת שקד, שרת המשפטים. "נעשה בשודד", צילום: אלכס קולומויסקי   איילת שקד, שרת המשפטים. "נעשה בשודד" | צילום: אלכס קולומויסקי איילת שקד, שרת המשפטים. "נעשה בשודד", צילום: אלכס קולומויסקי

מלשכת שרת המשפטים נמסר בתגובה: "השרה שקד לא ידעה שהדבר עומד בניגוד לחוק תעמולת הבחירות. ברגע שהתברר שהדבר אסור, השרה הסירה מהרשתות החברתיות את הסרטון והתנצלה על הטעות שנפלה בשוגג".

 

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנ"צ) הגיש תלונה לוועדת הבחירות המרכזית וליועץ המשפטי לממשלה נגד שקד על תעמולה אסורה במתחם הקלפי. "לא סביר שדווקא שרת המשפטים תצפצף על החוק ותרמוס אותו ברגל גסה", אמר רוזנטל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות