אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הפנים מציג: ביזיון טכנולוגי בבחירות המקומיות

משרד הפנים מציג: ביזיון טכנולוגי בבחירות המקומיות

המפה האינטראקטיבית לא הייתה זמינה במשך רוב שעות ספירת הקולות, וגם כשכן הייתה - לא ניתן היה להבין כמה אחוזים מהקולות נספרו. הבוקר כבר השבית המשרד את השירות לאחר שבמשך הלילה לא התעדכנו הנתונים - אך נראה ששם לא ממש מתרגשים מהביקורת: "המשרד ממשיך לנהל את הבחירות עד לסיומן המוצלח"

31.10.2018, 09:34 | אמיר אלון, ynet

קריסות, מידע חלקי ולא אמין ומערכת לא ידידותית למשתמשים: במשרד הפנים הבטיחו לפרסם את התוצאות בזמן אמת באמצעות מפה אינטראקטיבית, אך בפועל לא ניתן היה לקבל אותן אפילו בדרכים פשוטות יותר. אם במדינות כמו אסטוניה מצביעים עם תעודת זהות חכמה מהבית - בישראל של 2018 מערכות המחשוב קורסות בלילה הדרמטי ביותר של הבחירות לרשויות המקומיות.

בשל תקלה, המפה האינטראקטיבית לא הייתה זמינה, כאמור, במשך רוב שעות ספירת הקולות, וגם כשהייתה זמינה - לא ניתן היה להבין כמה אחוזים מקולות הבוחרים נספרו. הבוקר השבית משרד הפנים את מערכת נתוני ההצבעה לאחר במשך לילה שלם לא התעדכנו הנתונים בערים רבות.

קראו עוד בכלכליסט

ואם לא די בכך: הבוקר (ד') פרסם משרד הפנים נתונים שגויים. בין היתר דיווח על סיבוב שני במועצה המקומית הר חברון, למרות ניצחון גדול של יוחאי דמרי. כמו כן, המשרד לא כלל את ירושלים, בת ים ורשויות מקומיות נוספות ברשימת היישובים שהולכים לסיבוב שני.

הבחירות לרשויות המקומיות, צילום: אבי רוקח הבחירות לרשויות המקומיות | צילום: אבי רוקח הבחירות לרשויות המקומיות, צילום: אבי רוקח

לא מתרגשים מהביקורת

ומה אומרים במשרד הפנים על הביזיון הטכנולוגי? "משרד הפנים הוביל הלילה מערכת בחירות מהמורכבות, וללא ספק הגדולה ביותר שהתקיימה בישראל, וזאת באופן מופתי ובהצלחה יתרה שהביאה לעליה באחוז ההצבעה.

"לצורך כך פיתח המשרד מערכת אפליקטיבית, נד"ב, שמטרתה העברת נתונים מהקלפיות בזמן אמת, ומערכת נוספת, אינטרנטית (GIS) שתפקידה היה להעניק סיוע נוסף בהנגשת נתונים לציבור באופן גרפי.

"בשלב מסוים הוחלפה ה-GIS בחלופות נתונים שהוכנו מראש. על פי תוכנית מוסדרת, ממשיך המשרד לנהל את הבחירות עד לסיומן המוצלח".

מנכ"ל המשרד מרדכי כהן: "מערכת הבחירות בוצעה באופן מרשים ומקצועי מעורר גאווה. המשרד ימשיך לשכלל ולפתח את תהליך הבחירות למען חיזוק הדמוקרטיה המקומית".

בנוגע לפרסום הנתונים השגויים במועצה המקומית הר חברון נמסר: "אכן, הנתונים של הר חברון לא מעודכנים אצלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מערכת מידע בחירות 2018 ובוחרים בבתי אבות ובתי חולים
המערכת לא עבדה כראוי כבר ביום שלישי אחרה"צ אי אפשר היה לברר מקום הצבעה (לפי ת.ז. ותאריך הוצאתה) זה כשל שדורש חקירה. דבר חמור אחר הוא חוסר אפשרות הצבעה לקשישים בבתי אבות קטנים. לא היה כל הסדר לכך. התקשרתי למוקד משרד הפנים לניהול הבחירות, התשובה הייתה שיש בתי אבות גדולים שיש סידור, שאלתי מה עם בית אבות גיל עד בתל השומר ובית אחווה בקיבוץ יגור, התשובה שאין סידור. שאלתי למה? התשובה: יש קריטריונים.
יעקב שחף  |  01.11.18
לכל התגובות