אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור: "החומרים בקנאביס יכולים לסייע לרבים מבני גילי" צילום: עמית שעל

אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור: "החומרים בקנאביס יכולים לסייע לרבים מבני גילי"

ראש הממשלה לשעבר אמר את הדברים בטקס פתיחת המסחר בבורסת ת"א. בהתייחס לתפקידו בחברה אמר כי "הייתי ונותרתי סקרן מאוד ויש לי רקע במדעים"; ברקע לטקס: החברה דיווחה על גיוס של 12 מיליון דולר בפרמיה של 37% מעל מחיר השוק

31.10.2018, 11:30 | צלי גרינברג

"אנחנו בדרך לנאסד"ק", כך אמר היום ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, יו"ר חברת הקנאביס הבורסאית אינטרקיור, בכנס פתיחת המסחר של החברה בבורסה בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

בצל הטקס דיווחה החברה למשקיעיה כי הינה מבקשת אישור האסיפה הכללית לגיוס פרטי של 12 מיליון דולר (כ-45 מיליון שקל) בפרמיה של 37% באמצעות הנפקת מניות. הגיוס הינו מטעם בעל השליטה ,אלכס רבינוביץ', המבקש להגדיל החזקותיו בכ-22.5 מיליון שקל ושל גרי פגל, מייסד GMF Capital, בסכום זהה.

"12 מיליון דולר האלה לא מספקים את מלוא החזון של החברה, אבל אין לי ספק שאפשר לגייס את הכספים הנדרשים", המשיך ברק. בהתייחס לתפקידו בחברה אמר כי "הייתי ונותרתי סקרן מאוד ויש לי רקע במדעים. אני שותף מלא למימוש ויישום הרעיונות והאופרציה ואפעל ככל יכולתי לגייס כספים לאינטרקיור ולחברת הבת שלה קנדוק. בנוסף, אני בטוח שאוכל לתרום בהיבט פיתוח העסק ברמה הגלובלית, שהינו מאוד מורכב".

מימין: אהוד ברק בטקס פתיחת המסחר בבורסה מימין: אהוד ברק בטקס פתיחת המסחר בבורסה מימין: אהוד ברק בטקס פתיחת המסחר בבורסה

בהתייחסו לנושא הקנאביס אמר ברק כי "רבים מבני גילי סובלים מהרבה תופעות שהחומרים בצמח יכולים לסייע בהם, והם יהיו מוכנים לשלם ממיטב כספם לטובת כך. כל שנותר הוא להמשיך ולהבין החומרים לעומקם".

אינטרקיור (קנדוק פארמה) הינה חברה ציבורית הפועלת בשוק הקנאביס לאחר רכישתה את קנדוק, העוסקת כ- 10 שנים במחקר, טיפוח, גידול ושיווק קנאביס רפואי.

בנוסף, אינטרקיור מחזיקה כ- 17.25% בריגנרה, העוסקת במחקר ופיתוח תרופות מקור חדשניות ונמצאת בניסוי שלב 3 במחלת עיניים וניסוי שלב 2 באלצהיימר. כמו כן, מחזיקה אינטרקיור בכ-9.3% בנובלוס המפתחת טכנולוגיה המיועדת לשפר באופן משמעותי את תוצאות הטיפול בחולי סרטן, מסוגים שונים, תוך שימוש בתרופות ביולוגיות ממוקדות. לאחרונה הודיעה נובלוס כי הדירקטוריון שלה אישר את מיזוגה עם חברת CGI הנסחרת בנאסד"ק.

רואי זרחיה, מנכ"ל חברת הבת קנדוק פארמה אמר ל"כלכליסט" כי "ישראל היא ה-Show room שלנו, ביססנו פה פעילות בעשר שנים ונישאר פה, אבל נעבוד בשווקים רגולטורים מחוץ לגבולות המדינה. אנחנו לא מחכים לרגולציה הישראלית הקשורה בפתיחת הייצוא וכבר כיום עובדים בטריטוריות מחוץ לישראל במטרה לא להיות מוטי ייצוא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות