אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסמך ניגוד העניינים של משה ברקת: תוך שבועיים יוכל לעסוק בענייני כלל ביטוח צילום: דוברות האוצר

מסמך ניגוד העניינים של משה ברקת: תוך שבועיים יוכל לעסוק בענייני כלל ביטוח

הממונה הנכנס על שוק ההון העניק לכלל שירותי יעוץ לפי הסכם שהסתיים במאי 2018. עוד נחשף במסמך כי ברקת מחזיק אחוזים בשלוש חברות סטארט אפ

31.10.2018, 12:25 | רחלי בינדמן

רשות שוק ההון מפרסמת היום (ג') את מסמך ניגוד העניינים של הממונה הטרי ד"ר משה ברקת - האמור להסדיר את התנהלותו מול חברות וגורמים שאליהן היה בעבר או יש לו קשר אישי או עסקי.

קראו עוד בכלכליסט

מהמסמך עולה כי החל מאפריל 2011 מחזיק ברקת יחד עם אשתו בחברה בשם מאזט השקעות שעסקה במתן ייעוץ פיננסי לגופים שונים. ברקת מבהיר כי החברה תעסוק מעתה בניהול ההון שלה (שהיקפו לא נחשף) באמצעות מוצרי השקעה סטנדרטיים. החברה תעסוק במקביל בתחומי פעילות אחרים שאינם נוגעים להשקעות ואין להם נגיעה לתחומי הפעילות של הרשות.

במסגרת עבודתו בחברת הייעוץ האמורה העניק ברקת שירותי ייעוץ לכלל ביטוח, שכללו ניתוח השוואת ביצועים בפני דירקטוריון והנהלת החברה - התקשרות שהסתיימה במאי 2018. ברקת גזר עליו צינון של חצי שנה מהתעסקות בנושאים הקשורים בכלל, קרי עד 15 לנובמבר של שנה זו. 

עוד עולה מהדברים ש ברקת ייעץ לחברת אלבר שירותי מימונית, במתן חוות דעת בנושא חשבונאי הקשור לנושאת משרה לשעבר בחברה. ההתקשרות עם החברה הסתיימה באוגוסט 2018 וגם במקרה זה גזר על עצמו ברקת חצי שנה של צינון.

ברקת חושף כי במסגרת עבודתו ליווה שלוש חברות הזנק אשר את שמן לא חושפת הרשות לציבור. לפי המסמך החברה שבבעלות ברקת מחזיקה באחוזים קטנים משתיים מתוכן והוא במישרין מחזיק בחברה השלישית באחוזים בודדים. עם כניסתו לתפקיד מתחייב ברקת לא לטפל בכל עניין הקשור לחברות אלה.

עוד מציין ברקת כי התקשר עם מספר גורמים בהסכמים שמזכים אותו בעמלה אם יתקיימו עסקאות בין גורמים אלו וצדדים שלישיים דרך התיווך שלו. לדבריו עסקאות אלה לא צפויות לצאת אל הפועל למעט בעניינו של גורם אחד שתיווך עבורו מול חברה זרה שאין לה עסקים בישראל. ברקת מציין כי אין קשר לעסקה לפעילות שלו ברשות שוק ההון.

בחודש דצמבר, כך חושף ברקת, הוא אמור לקבל את ייתרת התשלומים המגיעה לו עבור תקופת העסקתו בבנק ההשקעות ג'פריס. בהתאם מבהיר הממונה הנכנס כי עד לסוף 2019 לא יטפל בכל עניין הקשור לבנק זה.

ברקת אף מתחייב להימנע מלטפל לתקופה של חצי שנה בכל עניין הנוגע לחברת קרסו ביטוחים כיוון שכיהן עד למינויו הנוכחי כדח"צ בחברת קרסו מוטרוס. ברקת חושף עוד כי טרם קיבל את כל התשלומים המגיעים לו בגין שירותים שסיפק בעבר אך הנספח של הגופים שאמורים לשלם לו נותר חסוי. ברקת לא מוצא לנכון לקחת על עצמו תקופת צינון מהתעסקות בכל הקשור לקבוצת דלק שבה עבד בין השנים 2010-2015 (ובפרט כיו"ר הפניקס).

במסמך מעדכן ברקת כי הוא בוחן את האפשרות למשך העסקתו כמרצה בכיר במכללת נתניה ובאוניברסיטת ת"א, בכפוף לאישור מהוועדה למתן היתר עבודה פרטית.

הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת, צילום: דוברות האוצר הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת | צילום: דוברות האוצר הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת, צילום: דוברות האוצר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות