אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס בסך מיליון שקל ל-HOT מובייל בשל הטעיית צרכנים צילוןם: עמית שעל

קנס בסך מיליון שקל ל-HOT מובייל בשל הטעיית צרכנים

החקירה של הרשות להגנת הצרכן החלה בעקבות תלונות של צרכנים נגד החברה בנוגע למכירת מוצרי קצה. בנוסף, נציגי המכירות לא החתימו את הצרכנים על חוזי רכישה או לא מסרו העתקים של חוזי הרכישה לידיהם

01.11.2018, 11:25 | אורנה יפת

לא רק רשות המסים חוקרת את HOT מובייל אלא גם הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, שהודיעה לחברה כי היא צפויה לקנס של כמיליון שקל, בגין הטעיית צרכנים. כוונת החיוב נשלחה למנכ"ל HOT מובייל אסף עופר.

קראו עוד בכלכליסט

מכיוון שלחברה אין הפרות קודמות, העיצום הכספי הופחת ב-20% בהתאם לתקנות הגנת הצרכן ובמקום 1.207 מיליון שקל הוא יעמוד על 965,600 שקל. לחברה קיימת זכות טיעון על פי הוראות חוק הגנת הצרכן לטעון כנגד העיMום הכספי בתוך 45 ימים ממועד מסירת ההודעה.

מנכ"ל HOT מובייל אסף עופר, צילוןם: עמית שעל מנכ"ל HOT מובייל אסף עופר | צילוןם: עמית שעל מנכ"ל HOT מובייל אסף עופר, צילוןם: עמית שעל

החקירה של הרשות החלה בעקבות מידע ותלונות שהתקבלו מצרכנים נגד HOT מובייל בנוגע למכירת מוצרי קצה. המוצרים הוצגו לצרכנים, על ידי נציגי שירות של HOT מובייל, כחלק מהוזלה כוללת במסלול התעריפים. החברה הציעה לצרכנים הוזלה בעלויות המנוי בכפוף "לקבלת" מוצרי קצה (טאבלטים, אוזניות, מצלמות וכדומה), ללא עלות. לאחר המכירה, גילו הצרכנים כי חוייבו עבור מוצרי הקצה הללו.

בנוסף, נציגי המכירות לא החתימו את הצרכנים על חוזי רכישה או לא מסרו העתקים של חוזי הרכישה, ואף לא יידעו את הצרכנים כי אם נציג השירות פותח את המוצר, הצרכן מאבד את זכות הביטול של העסקה. "החברה פנתה אל צרכנים שונים לצורך שיחות מכירה, ברוב שעות היממה, אשר לא פסקו גם לאחר שהצרכנים ביקשו באופן מפורש מהנציגים כי החברה תחדל מפניותיה אליהם", כך מסרה הרשות להגנת הצרכן.

ענת בן עזרא דוקן, סמנכ"ל אסדרה ומנהל וראש אגף חקירות ומודיעין ברשות להגנת הצרכן, מסרה: "הרשות תמשיך להילחם בכל העסקים שעושים שימוש בפרקטיקה מטעה בה מבטיחים לצרכנים מוצרים הניתנים במתנה, לכאורה, ובפועל גובים עבורה תשלום. ברוב המקרים מדובר בהפרות שנעשו כלפי צרכנים מוחלשים ותמימים שקלים לשכנוע. במקרה של הפרה - הרשות תשתמש בכל הכלים העומדים לרשותה ביניהם השתת עיצומים כספיים וכתבי אישום פליליים".

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי רשות המסים פתחה בחקירה נגד HOT מובייל בחשד לביצוע עבירות מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. החשד הוא כי HOT מובייל ביחד עם חברת אקטיב מכירות הגישה דוחות כוזבים על מכירות פטורות ממע"מ, על מכירות של טלפונים ניידים באילת, כביכול לתושבי אילת, שבפועל נמכרו המכשירים למבריחי טלפונים באזור הצפון ומרכז הארץ.

מ-HOT מובייל נמסר: "טרם קבלנו כל עדכון מהרשות, ככל הידוע לנו מדובר על בדיקה שהתקיימה לפני שלוש שנים ביחס לאירועים בודדים משנים 2014-2015 הקשורים בפעילותו של נציג מסוים. בעקבות פניית הרשות זיכינו מיידית כל עסקה בה אותרה בעיה. חשוב לציין כי HOT מובייל מקפידה על הוגנות ושקיפות מרביים מול הלקוחות ונהלי מכירה נהירים בהתאם להוראות הדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות