אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס עשויה לרכוש חלקו של איציק עוז בסוכנות אגם לידרים לפי שווי מינימאלי של 100 מיליון שקל צילום: סטודיו עדיף

הפניקס עשויה לרכוש חלקו של איציק עוז בסוכנות אגם לידרים לפי שווי מינימאלי של 100 מיליון שקל

חבת הביטוח דיווחה על חידוש האופציה הדו כיוונית לרכישת יתרת החזקותיו של עוז בסוכנות - הניתנת למימוש במהלך שנת 2020

01.11.2018, 11:45 | רחלי בינדמן

האם הפעם זה באמת קורה? לאחר הארכות חוזרות ונשנות של הסכם האופציה לרכישת אחזקותיו של איציק עוז (40%) בסוכנות אגם לידרים, דיווחה הפניקס על חידוש האופציה הדו כיוונית לרכישת יתרת החזקותיו של עוז בסוכנות שניתנת למימוש במהלך שנת 2020.  

קראו עוד בכלכליסט

הצדדים הגדירו כי לגבי 13.2% מהמניות (שאיציק עוז רכש לפני מספר שנים משותפו משה ששון) לא יוגדר מחיר מינימום ואילו ליתרת המניות יוגדר מחיר מינימום המשקף שווי חברה של 100 מיליון שקל לסוכנות הביטוח.

שווי הסוכנות עשוי להיות גבוה משמעותית ומחירה ייקבע על ידי מעריך שווי מוסכם על הצדדים.

אמנם בהסכם הקודם השווי המינימלי עמד על 210 מיליון שקל לעומת 100 מיליון שקל כעת אך הוא היה מנוטרל דיבידנדים, כאשר אגם לידרים מחלקת מידי שנה 70% מרווחיה. שווי של 210 מיליון שקל מנוטרל דיבידנד גוזר שווי מינימום של כ-30 מיליון שקל ללא נטרול ולכן יש כאן עליה משמעותית. בנוסף עוז הסכים לקבל את התמורה גם במניות הפניקס ולא רק במזומן, מה שמשקף הבעת אמון בחברת הביטוח המנוהלת על ידי אייל לפידות

 

הפניקס רכשה 60% מהסוכנות המנהלת הסדרים פנסיוניים בשני חלקים: בשנת 2003 רכשה 25% וב־2005 רכשה 35% נוספים. הרכישה הראשונה שיקפה לאגם שווי של 40 מיליון שקל, והרכישה ב־2005 בוצעה לפי שווי משוקלל של 60 מיליון שקל.

כאמור כעת מחיר המינימום הוא 100 מיליון שקלים בעוד בהסכם קודם מחיר המינימום עמד על 210 מיליון שקל. לאחרונה חבר עוז לעסקה נד"לנית עם יונל כהן ובית הזהב לרכישת החזקותיו של יגאל אהובי בחברת הנדל"ן רבד.

איציק עוז ומנכ"ל הפניקס אייל לפידות , צילום: סטודיו עדיף איציק עוז ומנכ"ל הפניקס אייל לפידות | צילום: סטודיו עדיף איציק עוז ומנכ"ל הפניקס אייל לפידות , צילום: סטודיו עדיף

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות