אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין של הנציבות הרשיע את מנהל רמ"י לשעבר בנצי ליברמן: "פעל בניגוד עניינים חמור" צילום: עמית שעל

בית הדין של הנציבות הרשיע את מנהל רמ"י לשעבר בנצי ליברמן: "פעל בניגוד עניינים חמור"

ההחלטה התקבלה ביחס לשני אישומים בהם הורשע ליברמן: האחד נוגע לפעולותיו כמנהל רמ"י לקידומו של פרוייקט לבניית מאות דירות בשכונת רמת אלישיב בלוד והשני סדרה של פעולות ביחס לחברה קדישא בסוגיה הקשורה לקרקעות ברמת אביב. ליברמן: מבנצי ליברמן נמסר, "ההר הוליד עכבר, חקירה פלילית שנפתחה ברעש גדול הסתיימה בקול ענות חלושה של הליך משמעתי"

01.11.2018, 12:35 | נמרוד בוסו

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה פרסם הבוקר (ה') החלטה המרשיעה את מנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לשעבר, בנצי ליברמן, בשורה של אישומים, בהם פעולה בניגוד עניינים תוך הפרת הסדר ניגוד עניינים שעליו היה חתום, פגיעה במשמעת שירות המדינה והתנהגות שאינה הולמת עובד מדינה.

ליברמן מונה לתפקיד מנהל רמ"י בספטמבר 2011, ופרש בשל שורת החשדות שעלו נגדו בינואר 2015. באותה תקופה, לאור ממצאי המשטרה, החליט היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין, להפנות את הטיפול בפרשה להליך משמעתי בנציבות, ולא להליך פלילי. כעת, קרוב לארבע שנים לאחר פרישתו, מפרסמת היציבות את הכרעת הדין, והטיעונים לעונש יחלו בחודש דצמבר.

קראו עוד בכלכליסט

בנצי ליברמן, צילום: עמית שעל בנצי ליברמן | צילום: עמית שעל בנצי ליברמן, צילום: עמית שעל

ההחלטה, עליה חתום הרכב בן שלושה דיינים בראשותו של עו"ד אורי כהן, אב בית הדין של הנציבות, התקבלה ביחס לשני אישומים שהעלתה התביעה, אשר בשניהם הורשע ליברמן.

האישום הראשון נגע לפעולותיו של ליברמן כמנהל רמ"י לקידומו של פרוייקט לבניית מאות דירות בשכונת רמת אלישיב בלוד, שאותו קידמו במשותף חברת קרדן, אשר במסגרתה הועסק קודם למינויו לרמ"י כיועץ, וכן אחד מחבריו הקרובים, הח"כ לשעבר נחום לנגנטל. במסגרת הסדר ניגוד העניינים עליו חתם ליברמן טרם מינויו למנהל רמ"י, התחייב כי לא יעסוק בכל עניין הנוגע הן לחברת קרדן, והן לפרוייקט הספציפי בלוד.

למרות זאת, מהכרעת הדין עולה כי במהלך שנת 2013 נקט ליברמן בשורה של פעולות על מנת לקדם במהירות העברת זכויות אשר נדרשה ליזמים לצורך בניית השלב הרביעי בפרויקט. בין היתר פנה ליברמן למנהל מחוז מרכז באותה עת עדיאל שמרון (מנהל רמ"י כיום) וביקש שיפעל לזירוז הטיפול בפרויקט. לאחר שהתעוררו קשיים משפטיים בנוגע להעברת הזכויות המשיך ליברמן בפניות לשמרון בנושא, ולבסוף אף כינס ישיבה במשרדו בנוכחות לנגנטל, היזמים, ויועמ"ש רמ"י באותה עת ינקי קוינט (כיום מנהל רשות החברות).

"על אף האמור בהסדר למניעת ניגוד העניינים ולמרות ניגוד העניינים בו היה מצוי הנאשם ביחס לפרוייקט וביחס ללנגנטל, פעל הנאשם בעניין הפרוייקט בנוגע לבקשת אישורה של רשות מקרקעי ישראל להעברת הזכויות בשלב האחרון בפרוייקט", נכתב.

עוד נמצא כי ליברמן פעל בניגוד עניינים בסדרה של פעולות ביחס לחברה קדישא, בסוגיה הקשורה לקרקעות ברמת אביב אשר בבעלותה.

מבנצי ליברמן נמסר, "ההר הוליד עכבר, חקירה פלילית שנפתחה ברעש גדול הסתיימה בקול ענות חלושה של הליך משמעתי בבית הדין של נציבות שירות המדינה. לטעמי גם ההחלטה של בית הדין המשמעתי שגויה ובכל מקרה גם בית הדין קבע שאין במעשיי סטיה מן השורה, היינו שההחלטה לא התקבלה באופן לא ענייני. אין בדעתי להוסיף ולדרוש בחקירת סרק וטענות מופרכות. הפרשה מאחרי וטוב לי בעניינים בהם אני עוסק כיום"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות