אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחת ולתמיד: מתי הכי משתלם כלכלית להתחתן? צילום: Pexels

אחת ולתמיד: מתי הכי משתלם כלכלית להתחתן?

הכי משתלם להתחתן בחורף ובאמצע השבוע ופערים בין סוגי אירועים עשויים להגיע לעשרות אחוזים. במאמר הבא נסביר לכם מה משפיע על תקציב החתונה ואיך כדאי לממן אותה

04.11.2018, 11:25 | בשיתוף לאומי קארד
לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מדי שנה נערכים בישראל אירועים בסך כולל של 5.5 מיליארד ש"ח. בתוכם, עלות חתונה ממוצעת עם 350 מוזמנים עומדת על 125 אלף ש"ח בקיץ ועל 108 אלף ש"ח בחורף. מנה ממוצעת עולה 220-270 ש"ח, השכרת אולם או גן תעלה כ-75 אלף ש"ח ושמלת הכלה לבדה תעלה 7,500 ש"ח.

עם זאת, יש הבדלים משמעותיים בין התקציב הנדרש לכל סוג של חתונה. קודם כל, חשוב לזכור שמלבד מספר האורחים – מחיר החתונה מורכב גם מהמקום, מהמוצר ומהמועד. החודשים ספטמבר עד אוקטובר הם היקרים בשנה, וזול יותר להתחתן בימים ראשון עד רביעי מאשר ביום חמישי. כמו כן, חתונה באזור השרון ותל אביב תהיה יקרה בעשרות אחוזים בהשוואה לאזור הצפון או הדרום.

על רקע האמור לעיל אפשר להבין מדוע באופן עקרוני הכי משתלם כלכלית להתחתן בחורף ובאמצע השבוע. מצד שני, זה מועד פחות נוח עבור האורחים והם עלולים להקטין את סך שווי המתנות בהתאם. לכן הפתרון היחיד הוא לבחון כל מקרה לגופו ולפרק את תקציב החתונה למרכיבים קטנים יותר.

 , צילום: Pexels צילום: Pexels  , צילום: Pexels

כך תדעו מה משפיע על עלות החתונה שלכם

בני זוג בישראל מממנים את האירוע החשוב בחייהם בדרכים שונות. חלקם לוקחים הלוואות בתנאים מועדפים ומחזירים אותן עם המתנו, בעוד אחרים משלבים גם עזרה של ההורים, חסכונות, הון עצמי וכדומה. על כל פנים, הדגש הוא על היכרות עם האלמנטים המשפיעים על מחיר החתונה ועם הדברים הקטנים שיכולים לעשות הבדל גדול בתקציב הסופי.

מלבד מחיר המנה, האולם ושמלת הכלה, יש לקחת בחשבון שירותי תאורה והגברה בהוצאה של 4,000 ש"ח לחתונה ממוצעת, שירותי תקליטן במחיר של 5,000 ש"ח ושירותי צילום בעלות 7,000 ש"ח. לשם השוואה, עיצוב האולם יעלה 1,500 ש"ח ושירותי איפור ושיער יעלו 2,000 ש"ח כל עוד אין לכלה דרישות מיוחדות.

בנוסף, תצטרכו לשלם כ-1.5-2 ש"ח לכל הזמנה ולהוציא בממוצע 1,500 ש"ח על טבעות נישואין לטקס החופה והקידושים. הבגדים של החתן יעלו עוד 1,500-2,000 ש"ח ואלכוהול ברכישה עצמאית יגיע לסכום מצטבר של 2,000 ש"ח. במידה ותחליטו לקנות את האלכוהול דרך האולם או בר חיצוני, המחיר יהיה גבוה יותר.

לסיכום, חתונה בקיץ עולה 30% יותר מאשר חתונה בחורף ובשביל להתחתן ביום חמישי תצטרכו לשלם 25% יותר מאשר בימים ראשון עד רביעי. מכאן והלאה כבר תצטרכו לקבוע סדר עדיפויות ולבחון את מקורות המימון. קחו בחשבון את ההשפעה של סוג האירוע על סכום המתנות ובדקו מה המקום או שירותי הקייטרינג נותנים בחבילה הבסיסית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות