אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאגיד לוטש עיניים לטאלנטים של ערוץ עשר: גיא זוהר יצטרף לכאן צילום: דביר כחלון

התאגיד לוטש עיניים לטאלנטים של ערוץ עשר: גיא זוהר יצטרף לכאן

זאת על רקע המשבר בערוץ עשר ותוכנית הקיצוצים הרחבה המתוכננת. זוהר, אחד המנחים המוערכים והפופלרים בערוץ, עתיד לעסוק בתחומי הדוקו והתחקירים

01.11.2018, 16:50 | יואב סטולר
על רקע השימוע המתנהל, בשוק הטלוויזיה לא הפסיקו ללטוש עיניים אל הטאלנטים של ערוץ עשר, השרוי במשבר. גיא זוהר עוזב את ערוץ עשר לטובת תאגיד השידור הישראלי כאן. זוהר, שנחשב לאחד המנחים המוערכים והפופלרים ביותר בערוץ עשר, עתיד לעסוק בתחומי הדוקו והתחקירים בכאן במסגרת שעוד תתברר בהמשך.

המשא ומתן בין זוהר וכאן התנהל מזה שבועות, כשברקע פורסמה ב"כלכליסט" תוכנית הקיצוצים הרחבה בערוץ עשר שלצד החיתוך במשכורות, עתידה להגיע גם לכדי פיטורים.

קראו עוד בכלכליסט

זוהר הגיש בשנים האחרונות את המהדורה הלילית והקלילה יחסית של ערוץ עשר – "היום שהיה". במהלך תקופה זו, התפרסם זוהר בזכות אופי ההנחייה הייחודי והנינוח שלו, כמו גם בטון הדיבור שאף זכה ללא מעט חיקויים בתוכניות הסאטירה השונות. האיתנות היחסית של "היום שהיה לצד השינויים בערוץ, הביאו גם בשנתיים האחרונות מיזוגה של תוכנית "לילה כלכלי" לתוך משבצת השידור של זוהר, שידעה בעצמה התחדשות באותה תקופה עם צירופן של פינות ואנשי רשת.

גיא זוהר, צילום: דביר כחלון   גיא זוהר | צילום: דביר כחלון גיא זוהר, צילום: דביר כחלון

בעוד שבעניינו של גיא זוהר הדברים כבר נסגרו, בתאגיד ממשיכים במקביל לדון עם עיתונאים מובילים נוספים בערוץ עשר. כך, התקיימו מגעים בין כאן לבין רביב דרוקר וירון לונדון במטרה לגרום לאלו להגר אל השידור הציבורי עם התוכניות ה"מקור" ו"לונדון וקירשנבאום" בהתאמה. דרוקר צייץ היום כי "אני בערוץ 10 ואין שום סיכוי שאעזוב את הערוץ כל עוד הוא בסכנת קיום".

בנוסף, וגם כן על רקע המצב הבעייתי אליו נקלע ערוץ עשר, גם בין ליאור שליין וגב האומה לבין התאגיד התקיימו מגעים להעברת התוכנית. בתאגיד רוצים להעביר אליהם את תוכנית הסאטירה המצליחה של שליין, אורנה בנאי, עינב גלילי ועידו רוזנבלום. זאת אחרי שהתוכנית ידעה בעברה כבר תזוזות ושינויים כששינתה את שמה מ"מצב האומה" ל"גב האומה" במעבר מרשת לערוץ 10.

כבר ביולי פורסם ב"כלכליסט" על הפגישה שהתרחשה בין שליין לקובלנץ בבניין התאגיד בתל אביב. עם זאת, אז דובר כי שליין עדיין בוחן את צעדיו בעניין.

אירוע נוסף והיסטורי שקרה היום בשוק התקשורת היא עזיבתו של העיתונאי והמגיש אהרל'ה ברנע את חברת החדשות (חדשות 2 לשעבר). ברנע, שימש כתב ופרשן לענייני ערבים בשנים 1993, יום היווסדה של חברת החדשות, לה מלאו בימים אלה 25 שנים, עד לשנת 2001.

משנת 2001 עד 2008 היה מגיש תכנית הדגל "אולפן שישי". בין השנים 2008 ל-2014 שימש שליח חברת החדשות בוושינגטון, ארצות הברית. בשנים האחרונות ניתן היה לראות את ברנע על המסך בשידורי ערוץ הכנסת בתוכניות "מחוץ לזמן" ו"היו ימים", אבל לא בערוץ שתיים שלפני או שאחרי הפיצול. בקיץ האחרון חדל לפעול ערוץ הכנסת בהפעלתה של חברת החדשות, לאחר ש-RGE זכה במכרז.

עם פרידתו כתב אהרל'ה ברנע: "אחרי 25 שנים (פחות שלושה ימים) הגיע זמן לומר שלום. ואחרי 25 שנים, אחרי שנערמו המספרים על שנותינו וגילנו – כך מנהגו של עולם – הגיע הזמן לפנות מקום לדור הצעיר. והגם שכוחנו עדיין במותנינו, וכושר הריצה שלנו אחרי אירועי היום-יום עדיין לא נפגם, יש להכיר במציאות".

ברנע, שדיווח על רצח רבין בחברת החדשות, הוסיף: "בשנתיים הראשונות רדפנו אחרי מי שהקדים אותנו, אבל, מהלילה הנורא ההוא של רצח רבין, התהפכה הקערה ומאז כולם רודפים אחרינו, ואותנו אי אפשר להשיג. על כך מגיע תודה גדולה לכולכם!"

"סביר להניח שעוד ניפגש. ימים יגידו ועוד יסופר. מן הראוי בשעה כזאת לזכור את דברי החכם הסיני הזקן שאמר פעם: 'הבן אדם חושב שהזמן עובר, אבל הזמן חושב שהבן אדם עובר'..."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות