אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיף השליך "מעטפות כפולות" לקלפי בת"א: כל קולות החיילים נפסלו

משקיף השליך "מעטפות כפולות" לקלפי בת"א: כל קולות החיילים נפסלו

במהלך ספירת 4,500 קולות החיילים בתל אביב השליך לפי החשד משקיף של סיעת "מאמינים" 18 מעטפות לא חתומות לקלפי. לאחר דיון בוועדת הבחירות הוחלט לפסול את כל קולות החיילים ולערוך הצבעות חוזרות

02.11.2018, 10:33 | איתי בלומנטל ואמיר אלון, ynet

הקרב על ראשות העיר תל-אביב כבר הוכרע מזמן, אבל בבחירות למועצת העיר עדיין סופרים את הקולות וייתכן כי 4,500 חיילים ומצביעים נוספים שהצביעו ב"מעטפות כפולות" ייאלצו להצביע פעם נוספת.

קראו עוד בכלכליסט

הלילה (יום ו') במהלך ספירת קולות החיילים בתל-אביב השליך אדם מעטפות כפולות על אחד השולחנות שבהן נערכה הספירה. ועדת הבחירות העירונית, בראשות השופטת בדימוס ורדה אלשיך, קבעה כי עקב האירוע יש לקיים בצה"ל בחירות חוזרות לעיריית תל אביב-יפו. במשרד הפנים אומרים שההחלטה של ועדת הבחירות העירונית מהווה חריגה מסמכות ושאין לה אפשרות להורות על בחירות חוזרות. במקביל הוגשה תלונה במשטרה ונפתחה חקירה.

במהלך ספירת קולות החיילים במרכז תל אביב נתפס משקיף שעל פי החשד ניסה להכניס כ-18 מעטפות לא חתומות של סיעת "מאמינים" לתוך הקלפי. לאחר ספירת כל הקולות שונתה חלוקת המנדטים בתל אביב: מרצ ירדה לשלושה מנדטים במועצת העיר ואילו סיעת "מאמינים" עלתה לשני מנדטים. לאחר דיון בוועדת הבחירות בתל אביב, שבה שקלו לפסול את המעטפות הלא חתומות בלבד או לחלופין לבטל את קולות החיילים בעיר, החליטו לקבל החלטה דרמטית: לפסול את כל קולות 4,500 החיילים בעלי זכות ההצבעה בעיר ולערוך הצבעות חוזרות.

הבחירות לרשויות המקומיות הבחירות לרשויות המקומיות הבחירות לרשויות המקומיות

החשוד במעשה נחשב לפעיל מרכזי בגוש דן של "יהדות התורה" שרצה בבחירות המקומיות בתל אביב יחד עם סיעת "מאמינים". בשיחה עם ynet האיש סירב להתייחס לחשדות נגדו.

מסיעת "מאמינים" נמסר בתגובה כי "עם היוודע דבר האירוע פנה יו"ר סיעת 'מאמינים', חיים גורן, אל ועדת הבחירות בדרישה שתפתח בבדיקה מיידית מול משטרת ישראל על מנת שתפעל בכל הכלים שעומדים לרשותה. אם החשדות נכונות, מדובר באירוע חריג מאוד ופלילי לכאורה. מעבר לעניין החוקתי החמור, הפעולה של אותו אדם בקלפי הספציפי מונעת לפחות זמנית מהסיעה לקבל את המנדט השני שלה היא ראויה על פי קולות הבוחרים. כמו כן פסילת כלל קולות החיילים מכל הקלפיות, על אף שהמקרה לכאורה התרחש רק בקלפי אחד, אינה מידתית, פוגעת בקולות הכשרים ומטריחה אלפי החיילים להצביע בשנית ללא כל צורך".

חבר מועצת העיר תל אביב, איתי פנקס-ארד, מספר 2 ברשימת מרצ, אמר: "לצערנו, קולות המצביעים במעטפות הכפולות זויפו אתמול בספירה, וההליך כולו זוהם על ידי אדם שהיה שליח של רשימת 'מאמינים', שבה רצות מפלגות 'הבית היהודי' ו'יהדות התורה' ביחד. אני רוצה להאמין שאותו חשוד היה היחיד שזייף שם, אבל אי אפשר לדעת זאת בוודאות. עצוב לדעת שמה שתמיד היה בגדר שמועה הפך למציאות. הזיוף פוגע בדמוקרטיה הישראלית ובחופש הבחירה של התל אביבים ואני בטוח שוועדת הבחירות בעיר ובמידה הצורך גם בית המשפט יפסולו כל תוצאה בקלפי מרגע כניסתו של העבריין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות