אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצא צו סגירה זמני לחווה לגידול קנאביס של תיקון עולם צילום: בלומברג

הוצא צו סגירה זמני לחווה לגידול קנאביס של תיקון עולם

משרד הבריאות הוציא צו סגירה זמני עד לתיקון הליקויים לחוות החברה בביריה, לאור גילוי "זוהמה, גידול לא ראוי (תחת כיפת השמיים ולא בבתי צימוח), שימוש בחומרי הדברה אסורים, וייצור מוצרי קנאביס בתנאים לא ראויים". מנכ"ל החברה: "מקווים כי בשבוע הבא כבר נספק את האספקה למטופלים"

02.11.2018, 15:20 | צלי גרינברג

משרד הבריאות הוציא צו סגירה זמני עד לתיקון הליקויים לחוות גידול קנאביס של תיקון עולם. מהמשרד נמסר ל"כלכליסט", כי צו הסגירה ניתן עקב "גילוי ליקויים חמורים בחווה, זוהמה, גידול לא ראוי (תחת כיפת השמיים ולא בבתי צימוח), גיזום והנחת הקנאביס על הקרקע, שימוש בחומרי הדברה אסורים, ייבוש התפרחות במקום מזוהם, וייצור מוצרי הקנאביס עצמם במקום בתנאים לא ראויים". עוד נמסר מהמשרד, כי "הדבר מהווה סיכון גדול לבריאות המטופלים ולכן הוטל 'הסגר' על החווה ואיסור הוצאות כל סוג של קנאביס או מוצרי קנאביס ממנה".

קראו עוד בכלכליסט

אהרון לוצקי, מנכ"ל תיקון עולם אמר ל"כלכליסט" כי "מדובר בחלק קטן מתהליך הגידול שלנו ונבע עקב העומסים בביקוש ובשל היותנו בתהליך מעבר לחווה החדשה בכפר יהושע שגודלה כ-20 דונם. אנו עומדים בתקנים, אך נאלצים לעשות חלק מתהליך הייבוש בחממה ולא בחדר ממוזג לאור המעבר, ודואגים להבטיח את רמת הניקיון והבטיחות לציבור בעזרת העברת החומר בטיפול בקרני בטא, המבטיח הגנה בפני כל פעילות בקטריאלית. למיותר לציין, כי תיקון עולם מקפידה על סטנדרטים גבוהים ובטוחים לטובת ציבור המטופלים. אנו מקווים כי במשך השבוע הבא כבר נספק האספקה למטופלים".

אתמול (ה') בבוקר פורסם ב"כלכליסט" כי תיקון עולם מתרחבת ליוון וכי קיבלה באמצע השבוע (ג') את הרישיון הראשון שהעניקה המדינה לגידול, שיווק וייצוא קנאביס, ואשר יאפשר לה להקים חווה בגודל של עד 400 דונם. עוד דווח כי את הפעילות ביוון צפויה החברה להקים ביוון יחד עם איש העסקים תמיר ויצמן, בנו של איש העסקים מני ויצמן וכי משפחת ויצמן שותפה גם להשקעה של תיקון עולם בגרמניה.

חממת גידול קנאביס (ארכיון), צילום: בלומברג חממת גידול קנאביס (ארכיון) | צילום: בלומברג חממת גידול קנאביס (ארכיון), צילום: בלומברג

עוד פורסם לאחרונה ב"כלכליסט", כי בחודש מאי התמזגה 'מדריליף', בה מחזיקה תיקון עולם 10%, לחברת הקנאביס הקנדית הבורסאית 'אורורה', בעסקת מניות. במסגרת העסקה אחוז ההחזקה של תיקון עולם דולל ל-5%. שווי השוק של אורורה (נכון להיום, ו', ב-15:00) עומד על 6.52 מיליארד דולר ומהווה עבור תיקון עולם החזקה בשווי של 326 מיליון דולר.

תיקון עולם הוקמה ב־2005 על ידי צחי כהן ואמו דורית ממושב ביריה, כעמותה לחלוקת קנאביס רפואי בחינם. ב־2010 קיבלה לראשונה אישור לגבות תשלום על השירות. כיום מחזיקים כהן ואמו 92% מהחברה שלפי הערכות, היקף ההכנסות שלה הוא כ־5-8 מיליון דולר בשנה, והיא מחלקת דיבידנדים של מיליוני שקלים בשנה. לחברה 2 חוות בישראל: בביריה וכפר יהושע. כהן עצמו מתגורר בשנים האחרונות ביוון והחברה מדווחת על פעילות בארה”ב, קנדה ואוסטרליה.

בנוסף לדבריו של לוצקי ל"כלכליסט", נמסר מהחברה: "בגלל הביקוש הגובר החליטה תיקון עולם לפצל את ייבוש עלי הקנאביס בין ייבוש על פי התקן המוכר תחת מיזוג והן ייבוש חיצוני בתהליך השלמה במתקן בנחל שורק, איתו נחתם הסכם לפני מספר שבועות, אשר יבטיח עמידה בתקנים המחמירים של משרד הבריאות. הודעה ברוח זו העברנו אתמול לממונה במשרד הבריאות לאור ממצאיו. לא היה ולא יהיה מצב בו תיקון עולם תשווק ללקוחותיה מוצר שאיננו איכותי והעומד במלוא התקנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
תרגיל מסריח של משרד הבריאות
מישהם בכירים במשרד הבריאות מקבלים הרבה כסף מחברות הפרמה כדי לרדוף ולסגור ולהעיף מהשוק את המגדלים, צריך להגיש בשם הצרכנים תביעת מיליונים יצוגית נגד משרד הבריאות ולהפגין מול המשרד בירושלים , לא יתכן שכמה בירוקרטים משוחדים יסכנו חיים של אלפי חולים, הפכנו למדינת משטרה חשוכה ופרימיטיבית , תחילת הסוף כנראה .....
בן  |  06.11.18
27.
ארדן מנסה לעצור את כחלון
הצביעות והשחיתויות של הפוליטיקאים. בשל היריבות עם כחלון, ארדן ושותפיו מנסים לעצור את הרפורמות שכחלון מנסה להעביר בשל הבחירות הקרבות. למשרד הבריאות אכפת מחומרי הדברה על גידולים? אז שידאג תחילה למנוע חומרי הדברה מגידולי מזון שאנו אוכלים! משרד הבריאות וארדן - נחשפתם!
הכול פוליטיקה  |  05.11.18
26.
הכל בגלל אהוד ברק
לא קונה את הבלוף הזה. יש לי רשיון כבר 7 שנים, מעולם לא היו לי בעיות איתם. ה"רפורמה" של הממשלה מיועדת, כרגיל, להייטיב עם טייקונים כמו אהוד ברק, שבגללו יוכפל מחיר הקנאביס הרפואי, כדי לשלם משכורות לו ולשאר הפרזיטים שמסביבו. אין ברפורמה הזאת שום דבר שהוא לטובת הצרכנים, אלא להיפך. כמו הסיפור של תאגידי המים, שבגללם התייקרו המים, כך יהיה עם הקנאביס. אני גם לא קונה את התירוץ שהחומר יתייקר בגלל ניסויים שמיועדים לשפר את טיב העשב. בפועל, מי שרכש לאחרונה קנאביס בבתי המרקחת אמר שאחוז החונר הפעיל שהוא קיבל היה נמוך בהרבה ממה שהוא היה רגיל. כי הטייקון רואה הכחל דרך החור של הגרוש, המטופלים לא מעניינים אותו.
שלומי  |  05.11.18
לכל התגובות