אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי יהיה מפכ"ל המשטרה הבא צילום: אלכס קולומויסקי

ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי יהיה מפכ"ל המשטרה הבא

השר גלעד ארדן הודיע כי מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים יחליף בשנה הבאה את רוני אלשיך בתפקיד מפכ"ל המשטרה. ארדן אמר: "אדרי ניחן ביכולות פיקודיות מרשימות ומוכחות יחד עם ניסיון רב-שנים במגוון גדול של תפקידים במשטרת ישראל ובבקיאות רבה באתגרים"

02.11.2018, 14:43 | טובה צימוקי

משלושה יצא אחד: השר לביטחון פנים גלעד ארדן הכריז בצהריים (יום ו') כי מנכ"ל משרדו, ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, יהיה מפכ"ל המשטרה הבא. מינויו של אדרי יובא לאישור הממשלה, בכפוף לאישור הוועדה המייעצת למינוי בכירים בראשות השופט אליעזר גולדברג.

קראו עוד בכלכליסט

השר ארדן שוחח עם שני המועמדים הנוספים לתפקיד המפכ"ל, ניצב יורם הלוי וניצב דוד ביתן, עדכן אותם והודה להם על התמודדות מקצועית ומכובדת. השר ארדן: "ניצב בדימוס משה אדרי ניחן ביכולות פיקודיות מרשימות ומוכחות יחד עם ניסיון רב-שנים במגוון גדול של תפקידים במשטרת ישראל ובבקיאות רבה באתגרים העומדים בפני המשטרה בשנים הבאות. כל אלה עושים אותו למועמד המתאים ביותר".

אדרי (51) הוא בוגר ישיבה תיכונית בקריית שמואל. אדרי שירת במשטרה מאז 1990 לאחר שחרורו מצה"ל כסגן מפקד סיירת גולני. במשטרה שירת במגוון תפקידי שטח וכיהן כמזכיר ביטחוני וראש המטה המבצעי במשרד לביטחון פנים, תחת השר לשעבר יצחק אהרונוביץ'.

משה צ משה צ'יקו אדרי | צילום: אלכס קולומויסקי משה צ

בתקופתו כמפקד מחוז ירושלים התמודד אדרי עם גל טרור היחידים בצורה מרשימה ויוצאת דופן. בשנת 2015, אז שימש בתפקיד, אירעו בבירה 44 פיגועים. כמו כן, במהלך כהונתו אדרי עמד במוקד הסערה של מחדל מצעד הגאווה שבמהלכו רצח ישי שליסל את שירה בנקי ז"ל, שלושה שבועות בלבד לאחר ששוחרר מהכלא בתום ריצוי מאסר על פשע שנאה דומה שביצע במצעד הגאווה. בדו"ח המסקנות של הוועדה המשטרתית שהוקמה בעקבות האירוע נרשמה לאדרי הערה פיקודית בלבד על אחריותו, ולא התבקשה הדחתו, כפי שהומלץ לגבי קצינים אחרים במחוז. אדרי הוא אומנם קצין מוערך, אך כהונתו בירושלים היא נקודת התורפה עבורו.

כמפקד מחוז תל אביב הגיע אדרי להישגים משמעותיים במאבק בפשיעה. בחודש פברואר האחרון הוא פרש מהמשטרה וכמה שבועות לאחר מכן הוא מונה לתפקיד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, שבראשו עומד השר ארדן.

הוא מתגורר בכפר אורנים, נשוי ואב לשלושה. אדרי הוא בוגר לימודי תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל (אוניברסיטת בר אילן) וסיים לימודי תואר שני בלימודי המזרח התיכון (אוניברסיטת תל אביב)
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות