אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסלה מאשרת: ה-SEC חוקרת חשד למסירת מידע מוטעה בנוגע להיקפי הייצור של מודל 3 צילום: יצרן

טסלה מאשרת: ה-SEC חוקרת חשד למסירת מידע מוטעה בנוגע להיקפי הייצור של מודל 3

יצרנית המכוניות החשמליות אישרה בכך את הפרסום השבוע בסוכנות בלומברג; רק לפני כמה שבועות הגיעה ה-SEC להסדר עם מנכ"ל טסלה אלון מאסק בנוגע להאשמות נגדו סביב ניסיונו לכאורה להפוך את החברה לפרטית

02.11.2018, 17:48 | שירות כלכליסט

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה מאשרת הערב כי רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) ומשרד המשפטים חוקרים חשד שלפיו ב-2017 מסרה מידע מוטעה למשקיעים בנוגע להיקפי הייצור של מודל 3.

טסלה ציינה כי עד כה לא נמצא כי עברה על החוק. עם זאת לפי החברה, "אם הממשל יחליט על נקיטת צעדים נגדנו, הדבר עשוי להשפיע באופן מהותי על העסקים שלנו והתוצאות הכספיות".

בשבוע האחרון פורסם בסוכנות "בלומברג" כי נגד טסלה מתנהלת חקירה פלילית בנוגע למידע מטעה לכאורה שמסרה למשקיעים על היקפי הייצור של מכוניות מודל 3. החברה סירבה להתייחס לפרסום.

לפני כשבוע דיווחה טסלה על רווח שיא רבעוני לאחר עלייה בהיקפי הייצור של מודל 3 שלה. הרווח הרבעוני בא לאחר שבעה רבעונים רצופים של הפסדים שנרשמו על ידי יצרנית הרכב החשמלית.

בחודש שעבר הגיעה ה-SEC להסדר עם מנכ"ל טסלה אלון מאסק בנוגע להאשמות נגדו סביב ניסיונו לכאורה להפוך את החברה לפרטית. במסגרת ההסדר, המיליארדר ישלם קנס של 20 מיליון דולר ויוותר על תפקידו כיושב ראש הדירקטוריון למשך שלוש שנים לפחות. על החברה עצמה הוטל קנס בהיקף דומה. ההסדר אושר בבית המשפט.

 

טסלה מודל 3, צילום: יצרן טסלה מודל 3 | צילום: יצרן טסלה מודל 3, צילום: יצרן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות