אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמנת כים ניר מבקשת לשלם מקדמה לעובדי הקבוצה צילום: מאיר אזולאי

נאמנת כים ניר מבקשת לשלם מקדמה לעובדי הקבוצה

העובדים לא קיבלו שכר מזה חודש וחצי; הנאמנת עו"ד ניצה פוזנר לביהמ"ש: "שמירת היתכנות המשך הפעלתן של החברות הוא אינטרס לאומי מהשורה הראשונה"

03.11.2018, 18:55 | ליטל דוברוביצקי

הנאמנת של טייסת הכיבוי של מדינת ישראל, חברת כים ניר, מבקשת לשלם מקדמת שכר לעובדי החברות וכן לתת מכתב פיטורין לעובד שביקש לסיים העסקתו. העובדים לא קיבלו שכר מזה חודש וחצי.

קראו עוד בכלכליסט

כים ניר נכנסה להליך של הקפאת הליכים בשבוע שעבר בשל חובות של כ-25 מיליון שקל. החברות בקבוצה מעסיקות כ-120 עובדים, ובית המשפט מינה כנאמנת לחברה  את עו"ד ניצה פוזנר. האחרונה הגישה בסוף השבוע בקשה במסגרתה ביקשה את אישור בית משפט לאשר מקדמת שכר לעובדים, שלא קיבלו את שכר ספטמבר ובשלב זה גם לא שכר עבור חודש אוקטובר.

ניצה פוזנר, צילום: עמית שעל ניצה פוזנר | צילום: עמית שעל ניצה פוזנר, צילום: עמית שעל

הנאמנת מבקשת להקל על העובדים ומציינת בפני בית משפט מחוזי מרכז כי "במאזן האינטרסים, נראה כי ניתן להגדיר את שמירת היתכנות המשך הפעלתן של החברות כאינטרס לאומי מהשורה הראשונה. לשמירה על אינטרס זה התגייסה גם אלביט (שהינה בעלת מטוסי הכיבוי – ל.ד) בהקדמת תשלום תקבולי אלביט לקופת הקפאת ההליכים לשמירה על רצף פעילותה של טייסת הכיבוי. תשלום מקדמת השכר אמור להקל ולו במעט על העומס בו נתונים העובדים עקב התמשכות אי הוודאות באשר לאופק העסקתם וכמובן עקב אי תשלום שכר בתקופה של חודש וחצי קודם למתן צו הקפאת ההליכים".

הנאמנת מציינת בבקשה כי "על מנת לסייע לעובדים לצלוח את התקופה הקשה בה הם מצויים ועל מנת שלא להותירם בחיסרון כיס משך תקופה כה ארוכה מתבקש בית המשפט לאשר לנאמנת לשלם לכלל העובדים בחברות כבר בשלב זה מקדמה". העובדים המיוצגים על ידי עוה"ד גלילה הורנשטיין ואלון הורנשטיין טרם הגישו תגובתם לבית המשפט.

הקבוצה פועלת מזה כ-60 שנה בתחום התעופה (וכוללת את החברות כים ניר ניהול שרותי תעופה ונתיבי אוויר, כים ניר שירותי תעופה וכים ניר בדק מטוסים), ומשמשת כיום כיחידה הלאומית לכיבוי אווירי באמצעות טייסת כיבוי (14 מטוסים מסוג אייר טרקטור). הבעלים של החברה הוא אלכסנדר אכטמן (בן 90). מהבקשה עולה כי לקבוצה חוב בסך של כ-8 מיליון שקל לבנק אגוד, 6 מיליון שקל לנושים רגילים וכ-10 מיליון שקל לנושים בדין קדימה.

את החברה מייצגים עוה"ד יריב שי ישינובסקי וכרמי ליבוביץ ממשרד קנולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
העיקר ביבי הבטיח סופר טאנקר והביא טיסנים מופרטים
במקום לצייד את חיל האויר בציוד כיבוי להתקנה בהרקולסים קיימים ומסוקים. ביבי בשם ההפרטה המקודשת לו הקים חברה פרטית . ממש חכם ככה חוסכים עלויות "עתק" של משכורת ופנסיה לכמה נגדים בחיל אויר שיכלו לתחזק את הציוד. מעניין כמה כסף נשאר בכיס בעלי החברה. מעניין כמה פנסיות ניתן היה לשלם לאנשי צבא שהיו ממלאים תפקידם ובשעת פקודה המטוסים תמיד ימריאו. לא נורא , יש שכנים טובים שישלחו מטוסים , יוון , בולגריה , מצריים , ירדן.
ה  |  14.11.18