אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נקמתו של אמסלם: ביטל דיון בהצעת ח"כ השכל לביטול מועצת הצמחים צילום: אלכס קולומויסקי

נקמתו של אמסלם: ביטל דיון בהצעת ח"כ השכל לביטול מועצת הצמחים

יו"ר הקואליציה לא אהב את הצבעתה של השכל בעד ההצעה למתן פונדקאות לגברים, ובתגובה ביטל את הדיון בוועדת השרים לחקיקה בהצעתה לסגור את המועצה

03.11.2018, 22:15 | צבי זרחיה
הדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה שנועד להתקיים מחר (א') בהצעת החוק של ח"כ שרן השכל (ליכוד) לסגירת מועצת הצמחים בוטל לאחר שהשכל הצביעה ביום רביעי במליאת הכנסת בעד ההצעה למתן פונדקאות לגברים, וזאת בניגוד לעמדת הקואליציה.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק של השכל קיבלה תמיכה נרחבת, כולל מצד שר החקלאות אורי אריאל, והיתה להיות מאושרת בוועדת השרים לחקיקה. אבל ביום חמישי הודיע יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) כי הוא מסיר את ההצעה מסדר היום של ועדת שרים. הדחייה פוגעת בעשרות אלפי חקלאים שהמתינו לבשורה ובציבור שמצפה להורדת מחירי הפירות והירקות.

מועצת הצמחים הוקמה ב־2004, בין היתר במטרה להבטיח אספקה סדירה של תוצרת חקלאית ומחיר הוגן לחקלאים. עם הקמת הגוף הזה פורקו מועצות הירקות והפירות והמועצה לשיווק פרי הדר, ונכסיהן הועברו למועצה. למועצת הצמחים תקציב שנתי של כ־100 מיליון שקל, כש-70 מיליון שקל מתוך הסכום נגבים מהחקלאים באמצעות היטלים.

מימין: שרן השכל ודוד אמסלם, צילום: אלכס קולומויסקי מימין: שרן השכל ודוד אמסלם | צילום: אלכס קולומויסקי מימין: שרן השכל ודוד אמסלם, צילום: אלכס קולומויסקי

אמסלם טען כי הוא מעניש את חברת מפלגתו השכל על כך שהצביעה בעד חוק הפונדקאות ונגד עמדת הקואליציה, אך ח"כ השכל טענה מנגד כי לא הפרה את המשמעת הקואליציונית, וסגרה קיזוז הפוך עם ח"כ חאג' יחיה מהאופוזיציה שהצביע נגד, על מנת שתוכל להצביע בעד. כך נשמר המאזן בין האופזיציה לקואליציה.

השכל אמרה בתגובה כי "הצעת החוק לסגירת מועצת הצמחים מבוססת על מהות האידיאולוגיה של מפלגת הליכוד כמפלגה ליברלית, הפועלת למען קידום שוק חופשי, הפחתת רגולציה וביורוקרטיה כמפתח לכלכלה פורחת ומשגשגת והורדת יוקר המחיה. הצעת החוק הזו מסייעת לחקלאי ישראל שקורסים תחת עול המסים, בדיוק כמו שהליכוד הבטיח. במשך שלוש שנים (!) שרים מהליכוד עוזרים לי להשיג תמיכה רחבה כדי להעביר את הצעת החוק שלי. ‎סגירת מועצת הצמחים הינו מהלך שיוריד את מחירי הפירות והירקות, תחת שלטון הליכוד והציבור הישראלי מצפה לו".

השכל הוסיפה עוד כי "‎ההצעה הייתה צפויה לעלות ולעבור ביום ראשון, הסרתה מסדר היום היא טעות טרגית ומעילה בשליחותנו הציבורית. אני מתביישת שיושב ראש הקואליציה, חבר כנסת מהליכוד, מטרפד יוזמה כזאת ממניעים לא ענייניים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

58 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

58.
הגישה של השכל מעוותת, שגויה ומעצבנת.
גברת השכל מבינה בחשיבותה של מועצת הצמחים כמו גמל בחשמל. מאוד מעניין לדעת מי הם מקורות המידע שלה - האם מדובר בכנופיית המיעוט החתרנית שלמעשה כבר לא נחשבת לחקלאים אלא לאויבי החקלאות, סוג של BDSניקים - או בחקלאי אמת, הרוב היצרני בארץ? האם יודעת השכל מה יהיה גורלם של החקלאים והחקלאות ללא טיפולה של מועצת הצמחים? האם יש לה מושג מה קורה היום עם הענפים שהוצאו בשרירות לב מחיקה החם של המועצה? תאספי את עצמך גבירתי ולכי ללמוד פרק במה נכון ומה לא נכון, תלמדי להבדיל בין טוב לרע, בין הרס לבנייה. המדיניות הקפיטליסטית של הליכוד לא תומכת בחקלאים ולא הולכת יחד עם חקלאות, שאת רואה בה מילה גסה. סגירת המועצה היא לא רק סגירת המועצה. לכבות את האור ולנעול את השער. משמעותה חיסול ערכים לאומיים שחשיבותם אינה פחותה (בלשון המעטה) מחוק הפונדקאות לגברים הומוסקסואלים. אשמח לקבל את תגובתך העניינית למה שהעליתי כאן. וכל הכבוד לאמסלם, חבר ליכוד שפוי, ששלח לך טורפדו. הדסה, אחת שיודעת מאיפה באים לצלחת שלה המלפפון, התפוז והאבוקדו, הלחם והחמאה - וכולם שלנו, טריים ישר מהשדה.
הדסה  |  26.11.18
לכל התגובות