אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת UBS: כתב אישום נגד תושב רמה"ש שהעלים הכנסות של 39 מיליון שקל צילום: בלומברג

פרשת UBS: כתב אישום נגד תושב רמה"ש שהעלים הכנסות של 39 מיליון שקל

יוסף ווג בן 72 העלים הכנסות מפעילות ברומניה. עפ"י כתב האישום, את העלמת המס עשה דרך פיצול מכירת המניות שלו בחברת "דאצ'יה" לשני הסכמים ודיווח לרשות המסים רק על הסכם אחד. את יתר ההכנסות העביר לחשבון ב-UBS שוויץ מבלי שדיווח על כך

04.11.2018, 15:33 | עמרי מילמן

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הגישה לבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום נגד חשוד במסגרת פרשת החשבונות הלא מדווחים של UBS שוויץ. על פי כתב האישום יוסף ווג (72) מרמת השרון, העלים הכנסות מפעילות ברומניה בהיקף של 39 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

עפ"י כתב האישום, ווג, מהנדס כימיה, החזיק בחברת "ריגל גולד" העוסקת במכירת תכשיטים לחנויות באינטרנט ברומניה. כמו כן הוא מחזיק בחברת "כימטקס" העוסקת ביבוא כימיקלים לרומניה ומחזיק בשליש ממניות חברת "דאצ'יה".

לפי כתב האישום ברשותו של ווג היו חשבונות בנק זרים (חשבון בבנק BRD ברומניה ושני חשבונות בבנק UBS בשוויץ), לצד חשבונות בנק בישראל. הוא התחמק מתשלום מס בסך 10.6 מיליון שקל ממכירת מניותיו בחברת "דאצ'יה" ממנה הכניס יותר מ-60 מיליון שקל.

על פי כתב האישום, את העלמת המס עשה דרך פיצול מכירת המניות לשני הסכמים ודיווח לרשות המסים רק על הסכם אחד לפי מכר מניות בהיקף של כ-22 מיליון שקל, את יתר ההכנסות העביר לחשבון ב-UBS שוויץ ולא דיווח על כך לרשות. בהמשך העלים הכנסות של 24 אלף שקל מדיבידנד מאותן מניות.

  , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק   , צילום: שאטרסטוק

עוד עולה מכתב האישום כי ווג הסתיר את המהלך מרואה החשבון שלו ולקח ללא רשותו את החותמת וחתם בה על הסכם מכירת המניות השני, כדי שיוכל במקרה הצורך לטעון כי רואה החשבון הכיר את ההסכם. בנוסף הציג לרואה החשבון מצג שווא לפיו שיעור החזקותיו בחברת "דאצ'יה" נמוך מ-10% למרות שבפועל החזיק מעל 30%, זאת כדי לשלם שיעור מס של 20% ולא 25%.

עוד לפי כתב האישום כי ב-2008 לא דיווח על הכנסה מדיבידנד שקיבל מחברת כימטקס בהיקף של 24 אלף שקל ולא הגיש דוחות על הכנסות מחברה זו בין 2009 ל-2012 למרות שנה מהכנסות פסיביות מניהול חשבונות של -310 אלף שקל. ב-2012 לא דיווח על הכנסות של 156 אלף שקל מחברת ריגל והכנסות פסיביות מחשבונו ברומניה בהיקף של 263 אלף שקל.

ב-2013 לא ידווח על הכנסה מדיבידנד שקיבל מחברת ריגל גולד בסך של 71 אלף שקל אולם כן דיווח על הפסד פיננסי בחשבון שלו בשוויץ בהיקף של כ-62 אלף שקל אותו קיזז מהכנסות אחרות בישראל.

ב-2015,ל אחר שקיבל דרישה לדיווח מצד מס הנכסה, לא ציין כי הוא מחזיק מניות חברה כלשהי והסתיר את חשבון הבנק ברומניה אלו נכנסו הכנסות מאותן חברות וכן חשבון נוסף בישראל.

את כתב האישום הגיש עו"ד אלעד פנחס מפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה).

עורך דינו של יוסף ווג, אודי ברזילי, מסר ל"כלכליסט": "בבסיס המחלוקת עניינים אזרחיים הכוללים סוגיות משפטיות הדורשות ליבון עם הפרקליטות. אנו משוכנעים כי לאחר שסוגיות אלו תתבררנה, הפרקליטות תחזור בה מכתב האישום."

כתב האישום הוא חלק מחקירה נרחבת שהחלה ב-2014 כנגד ישראלים המחזיקים חשבונות בנק לא מדווחים ב-USB בשוויץ, במסגרתה כבר הוגשו מספר כתבי אישום ונחקרו עשרות ישראלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות