אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ קבע: הפטור ממע"מ עד 75 דולר על קניות באינטרנט - לא יבוטל צילום: שאטרסטוק

בג"ץ קבע: הפטור ממע"מ עד 75 דולר על קניות באינטרנט - לא יבוטל

בית המשפט החליט שלא לבטל את הפטור ממע"מ על רכישות מאתרי קניות בינלאומיים בסכום של עד 75 דולר. איגוד לשכות המסחר: "נקיים פעולות הסברה מעמיקות יותר על האפליה החמורה שמתקיימת כיום נגד המגזר קמעונאי והיצרני בישראל לטובת ספקי החוץ"

05.11.2018, 11:28 | אורנה יפת

בדיון שהתקיים הבוקר בבג"ץ בשאלת הפטור ממע"מ החליט בית המשפט שלא לבטל את הפטור ממע"מ על רכישות מאתרי קניות בינלאומיים בסכום של עד 75 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

העתירה הוגשה על ידי יבואנים וקמעונאים נגד שר האוצר משה כחלון, ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנהל רשות המסים ערן יעקב, בטענה כי יבואנים ישראלים מופלים לרעה על ידי המדינה שכן בקניות בחנויות בארץ הצרכן משלם מחיר מלא ללא פטור. איגוד לשכות המסחר שהגיש את העתירה בשם היבואנים הודיע כי הוא מושך את העתירה לאור עמדת בג"ץ.

לא יבוטל הפטור ממע"מ, צילום: שאטרסטוק לא יבוטל הפטור ממע"מ | צילום: שאטרסטוק לא יבוטל הפטור ממע"מ, צילום: שאטרסטוק

ליבואנים הצטרפו גם התעשיינים המקומיים שביקשו לבטל את הפטור או להשוות אותו לקמעונאיות שפועלות בישראל.

מהאיגוד נמסר "מתוך חילופי ההדברים והצגת הטיעונים בדיון שהתקיים בבג"ץ, התרשמנו שאין לבג"ץ כוונה להיכנס לשאלות של מדיניות כלכלית המעוצבת על ידי המדינה. מסיבה זו החלטנו לרדת מהזירה המשפטית ולהעביר את המאבק ביתר שאת מול רשויות המדינה, ולקיים פעולות הסברה מעמיקות יותר על האפליה החמורה שמתקיימת כיום נגד המגזר קמעונאי והיצרני בישראל לטובת ספקי החוץ".

עו"ד ישראל לשם אשר ייצג את היבואנים טען כי קיימת אפליה בין ספק ישראלי לספק זר בעוד השופטת יעל וילנר טענה כי מי שמופלה לרעה הוא הצרכן הישראלי. בית המשפט הדגיש כי מי שצריך לטפל בסוגיה היא הממשלה ולא בית המשפט. "אדוני מעלה בעיה ויש בכך הגיון, השאלה באם בג"ץ אמור להתערב", אמר השופט ניל הנדל לעו"ד שייצג את התובעים. "..פה צריכים לפנות לממשלה, פשוט נראה לי שאתה לא במקום הנכון. אני יכול להבין באמת, אבל אני לא מביע עמדה כי מדובר במדיניות כלכלית של הממשלה. אנו לא נתערב בזה. הדברים באמת מעניינים, מעוררים שאלות, מה לזה לבית המשפט הגבוה לצדק שיתערב בעניין הזה?".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות