אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרי אריסון וצביקה פיק תובעים את גינדי החזקות על ליקויי בנייה במגדל השופטים צילום: שאול גולן

שרי אריסון וצביקה פיק תובעים את גינדי החזקות על ליקויי בנייה במגדל השופטים

דיירים במגדל הגישו תביעה בסך 65 מיליון שקל נגד קבוצת גינדי החזקות, זאת בטענה לליקויים ורשלנות חמורה כביכול בבנייה. גינדי החזקות: "מדובר בתביעת סרק תקשורתית"

05.11.2018, 11:47 | ליטל דוברוביצקי

דיירים במגדל השופטים בת"א שעליהם נמנים שרי אריסון, הזמר צביקה פיק ואיתן רף לשעבר יו"ר מועצת המנהלים של בנק לאומי הגישו לבית המשפט המחוזי מרכז תביעה בסך 65 מיליון שקל נגד קבוצת גינדי החזקות ואחרים. זאת בטענה לליקויים ורשלנות חמורה כביכול בבנייה. התביעה הוגשה באמצעות עו"ד גבי ספרן ועו"ד עמית סבג ממשרד ספרן, שרף, יפה ושות'.

בתביעה נטען כי מגדל השופטים, הנחשב לפרויקט הדגל של גינדי החזקות, ממוקם ברחוב השופטים בתל אביב על פינת הרחובות שאול המלך ואבן גבירול במרכז תל אביב. עוד נטען כי פרוייקט זה הוצג על ידי קבוצת גינדי החזקות כ-"ספינת הדגל" של הקבוצה כולה – וכפרוייקט ייחודי מבחינת איכותו והסטנדרטים הגבוהים שלו. אלא שבתביעה נטען כי "עם קבלת הפרוייקט, ובהמשך הדרך, התבררה תמונה עגומה באשר לקיומם של ליקויי בנייה חמורים ביותר בפרוייקט, כולל ליקויי בנייה שכרוך בהם סיכון גדול לפגיעה באדם וברכוש, עד כדי סכנת חיים של ממש. המדובר בליקויים משמעותיים במערכות מרכזיות בפרוייקט, שקיומם לא היה סביר באף פרוייקט – ועל אחת כמה וכמה לא בפרוייקט יוקרתי ומשובח, כפי שהובטח לרוכשי הדירות בו. (...) כך, בתוך תקופה קצרה מאז מסירת הפרוייקט התנפצו בו עשרות זכוכיות בקירות המסך, תופעה הנמשכת גם כיום; אבני חיפוי חיצוניות כבדות ומסוכנות בבניין נופלות, ועלולות עוד ליפול; מעקות הזכוכית בפרוייקט נמצאו כבלתי בטיחותיים; פסיפסי הבריכות בפרוייקט מתקלפים ומתבלים מדי יום; מתחם הבריכות בפרוייקט עמוס ליקויים ובוצע בצורה רשלנית; ועוד ועוד". עוד צוין, כי דיירי הפרויקט תובעים פיצוי לשם תיקון ליקויי הבנייה החמורים שבו ולא לשום מטרה אחרת.

מגדל השופטים, צילום: אוראל כהן מגדל השופטים | צילום: אוראל כהן מגדל השופטים, צילום: אוראל כהן

מנציגות הדיירים נמסר: "לאחר תקופה ארוכה של שיח עקר שלא הביא לפתרון אף אחת מהבעיות החמורות שבפרוייקט, וניסיונות חוזרים של בעלי ומנהלי קבוצת גינדי החזקות לברוח מאחריות, הבנו שאין דרך אחרת אלא לתבוע את הקבוצה בשל הכשלים שלה בטיפול בפרויקט, ולהביא לתיקון הליקויים שהחברה אחראית להם".

מגינדי החזקות נמסר בתגובה: "המגדל המדובר אוכלס ב- 2011, כמעט לפני שמונה שנים ונמסר בצורה מושלמת לדיירים ללא פגם וללא דופי. כמו כל מגדל הוא דורש תחזוקה. שמונה שנים של שימוש אינטנסיבי יוצרים בלאי ככל הבניינים בישראל, בטח מגדל פאר, שהדיירים אינם מתחזקים כראוי דרך חברת ניהול. הפנייה האחרונה לגינדי החזקות התבצעה לפני כשנתיים וחצי מאז שלישי ביוני 2016. היינו מצפים שאם היו טענות על תקלות מסכנות חיים היינו שומעים על זה במשך השנתיים וחצי האחרונות לכן הטענה הזאת אינה נכונה. ישנו טרנד חדש בעולם הנדל״ן והוא לשכור עורך דין אד הוק לתביעת שגר ושכח כאשר מסתיימות שנות בדק של הקבלן. הפלא ופלא אנחנו בסיום תקופת הבדק. גינדי החברה הגדולה בישראל מסוגה ולכן לוקחים אחריות על תקלות כאשר הן מתרחשות אך כאן מדובר בתביעת סרק תקשורתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות