אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Moovit הישראלית תספק מידע תחבורה ציבורית עבור מיקרוסופט צילום: אוראל כהן

Moovit הישראלית תספק מידע תחבורה ציבורית עבור מיקרוסופט

ההסכם בין שתי החברות, שהיקפו מוערך בעשרות מיליוני דולרים, יאפשר לענקית התוכנה לשלב את המידע שאוספת מוביט ביישומיה השונים. "כמו שגוגל Maps הפך להיות חלק משירות הענן של גוגל, כך בונים היום במיקרוסופט שירות מקביל, אפילו רחב יותר", סיפר מנכ"ל מוביט

06.11.2018, 17:30 | הגר רבט

חברת מוביט (Moovit) הישראלית הודיעה היום (ג') על שיתוף פעולה חדש עם שירות הענן של מיקרוסופט - Microsoft Azure - במסגרתו תספק לחברה האמריקאית את ממשק התחבורה הציבורית עבור שירות המפות החדש שלה. סכום העסקה לא נמסר אך הוא מוערך על ידי גורמים בענף בכמה עשרות מיליוני דולרים.

קראו עוד בכלכליסט

מידע התחבורה הציבורית של מוביט ישולב בתוך Azure Maps ויהיה זמין לכל המפתחים שעושים שימוש בכלי. כחלק משיתוף הפעולה, מוביט תריץ את שכבת השרתים המספקים שירותי API למפתחים על גבי Azure ובהמשך תעביר בהדרגה את מוצריה האחרים לסביבת Azure. מיקרוסופט תוכל לשלב ביישומים ובשירותים שהיא עצמה מפתחת את נתוני התחבורה הציבורית של מוביט.

ניר ארז, מנכ"ל מוביט, צילום: אוראל כהן ניר ארז, מנכ"ל מוביט | צילום: אוראל כהן ניר ארז, מנכ"ל מוביט, צילום: אוראל כהן

"כמו שגוגל Maps הפך להיות חלק משירות הענן של גוגל, כך בונים היום במיקרוסופט שירות מקביל על הענן שלהם, שבו הם מציעים שירות מלא מתחרה ואפילו רחב יותר" הסביר ניר ארז, מייסד ומנכ"ל מוביט בשיחה עם "כלכליסט". "לכל מפתח שעובד על הפלטפורמה תהיה גישה לשירותי המפות ומוביט מספקת את כל החלק שקשור לתחבורה ציבורית - החל מאינפורמציה בכל מקום בעולם דרך תכנוני מסלול".

מוביט מספקת היום מידע של תח"צ ב-2,600 ערים בעולם על פני 85 ארצות ולפי ארז יש לה 60% יותר מידע בנושא מהמתחרה מבית גוגל ועיר חדשה נוספת לשירות כל 15 שעות.

זה לא יותר בעצם שירות שמתחרה באליקציה העצמאית שלכם?

"בשביל לייצר אפליקציה כמו מוביט יש צורך בהרבה אלמנטים נוספים, כמו המידע שמגיע ממשתמשים אחרים ויכולת ניווט מושלמת ואת זה אי אפשר לקחת רק ממפה ולכן אנחנו לא מודאגים. יש לנו יותר מ-300 מיליון משתמשים ואנחנו מרגישים בנוח לחלוק את המידע שנאסף אצלנו בפלטפורמות נוספות".

מדובר בעצם בשינוי גישה לפיה יש יותר ערך עבורכם בשיתוף המידע עם חברות ורשויות נוספות?

"לא שינוי אלא הרחבה של התפיסה שלנו שאומרת שזה לא משנה איך, אבל כל עוד אנחנו מעורבים בכל נסיעה עירונית, בוודאי תמורת תגמול כלכלי, אנחנו מסוגלים להשפיע ולשנות את העולם".

מה זה אומר לשנות את העולם?

"אנחנו רואים מיליארדים של נקודות מידע בכל יום ושיתוף הפעולה החדש רק ירחיב את כמות האינפורמציה שנראה בשרתים".

זה אומר שתהיה לכם גישה למידע מנקודות הקצה החדשות גם כאשר לא נעשה שימוש באפליקציה שלכם?

"כן. בהגדרה זה שכל השירות מתבצע על השרתים שלנו מאפשר לנו לדעת על כל נסיעה עירונית שמתרחשת. חשוב לומר שהמידע שעובר דרכנו הוא לחלוטין לא פרסונלי ואינו מחובר לאף מכשיר אלא אנונימי לחלוטין".

"מפתחים ולקוחות שירותי הענן שלנו ביקשו פתרון מיפוי מקיף הכולל גם נתוני תחבורה ציבורית על מנת להציג תמונת התניידות מלאה", מסרה טארה פראקריה, מנהלת קבוצת ניהול תכניות עבור Azure Maps ו – Microsoft Connected Vehicles. "על ידי מתן שירותי מיקום הכוללים נתוני ומידע על תחבורה ציבורית ב-Azure Maps, מפתחים יוכלו ליצור אפליקציות מתוחכמות וחכמות יותר המבוססות על מיקום בזמן אמת. בנוסף, לקוחות הענן שלנו במגוון תעשיות, כגון רכב, מגזר ציבורי, בריאות, וייצור, יוכלו למנף נתונים ושירותים אלה כדי להמשיך ולשפר את האופן שבו צרכנים מקבלים גישה לשירותי מידע מקומי ותחבורתי ברחבי העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות