אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סמסונג החלה בייצור הסמארטפון המתקפל שלה צילום: BGR

דיווח: סמסונג החלה בייצור הסמארטפון המתקפל שלה

המכשיר, שצפוי להיקרא גלקסי X או גלקסי F, יהיה בעל מסך גמיש של 7.3 אינץ'; יהיה לו מסך משני קטן של 4.6 אינץ', לפעולה כשהתצוגה הראשית מקופלת. עדיין לא ידוע מתי יושק, אך לפי הערכות תשתמש בו סמסונג כמדגים טכנולוגיות, לקידום עסקי המסכים שלה

05.11.2018, 16:35 | רפאל קאהאן

סמסונג השלימה את פיתוח הסמארטפון המתקפל שלה, והחלה בייצור שלו - כך מדווח SlashGear על בסיס מקורות בשרשרת הייצור של החברה בקוריאה. לפי מקורות, רק ביולי שעבר בחרה סמסונג את העיצוב הסופי של הטלפון והתלבטה בין תצורת צדף כמו של מכשירי פליפ ותיקים, טאבלט מתקפל ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מקורות האתר הקוריאני The Bell, שנחשב לאמין בסיקור פיתוחי סמסונג וחשף בעבר חידושי ממשק ומפרט במכשירי החברה, בחרה החברה במבנה דמוי ספרון: מסך בגודל 7.3 אינץ' שייסגר כיומן, ועל חלקו החיצוני יותקן מסך נוסף בגודל 4.6 אינץ'. עדיין לא ידוע באיזו רזולוציה יהיו המסכים.

עיצוב קונספט של הגלקסי המתקפל, צילום: BGR עיצוב קונספט של הגלקסי המתקפל | צילום: BGR עיצוב קונספט של הגלקסי המתקפל, צילום: BGR

סמסונג הזמינה אצל חברת הקבלן KH Vatec ציר ייעודי בעל כמה מצבי פעולה, שיוכל לייצב את המסך בכמה זוויות, למשל כמו לפטופ קטן - כשחלקו התחתון מתפקד כמקלדת והעליון כתצוגה. כדי למנוע מצב בו המסך ניזוק כשהמכשיר מקופל, השאירו מעצבי סמסונג חלל זעיר בין צידי התצוגה.

דו"ח סמסונג: הלנצח נאכל מובייל? הענקית הקוריאנית הציגה צמיחה מרשימה מאוד, אך הדאיגה את המשקיעים לאור צניחה בהכנסות חטיבת הסמארטפונים; כאילו שכחו שטלפונים זה עסק ביש, שסמסונג לא תולה בהם את עתידה ושבניגוד לענקיות עבר כנוקיה ובלקברי, יש לה עוד כמה אסים בשרוול ניצן סדן, 4 תגובותלכתבה המלאה

עדיין לא ידוע מתי ייחשף ויושק הטלפון המעניין הזה, אך ככל הנראה שסמסונג תציג אותו באירוע נפרד משל הגלקסי S10 - סמארטפון הדגל החשוב ביותר שלה ל-2019, שמציין עשר שנים לסדרת העילית. לפי הערכות, הגלקסי המתקפל לא צפוי להפוך למקור הכנסה מהותי עבור סמסונג בעצמו, כי אם לתפקד כמדגים טכנולוגיות; החברה מנסה להרחיב את פעילותה כיצרנית מסכים ורכיבים אחרים, והשקת טלפון מתקפל תקרין על יכולותיה הטכנולוגיות ותמשוך לקוחות; גם אם יהיה הגלקסי המתקפל מכשיר נישה יקר ולא יותר, עדיין ישרת נאמנה את היצרנית.  

הגלקסי S10, לעומתו, צפוי להיות יותר ממדגים טכנולוגיה ולמשוך את הקהל הרחב עם שורת יכולות מתקדמות. בין השאר, נודע שסמסונג תוותר בו על טכנולוגיות סריקת עיניים לאימות זהות המשתמש ותטמיע סורק טביעות אצבע אולטרה-סוני שעדיין לא הותקן באף מכשיר. עדיין יהיו כלי זיהוי פנים בטלפון החדש, ולפי הערכות הם יישענו על טכנולוגיות של מנטיס ויז'ן הישראלית - בה השקיעה סמסונג בעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות