אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרכב המעוקל "טוטאל לוס"? הכסף מהביטוח יילך להוצאה לפועל צילום: גיל נחושתן

הרכב המעוקל "טוטאל לוס"? הכסף מהביטוח יילך להוצאה לפועל

הכנסת אישרה חוק הקובע כי במקרה של אבדן גמור, ישולמו דמי ביטוח של רכב מעוקל ללשכת ההוצאה לפועל ודינם יהיה כדין כספי עיקול ממומש

05.11.2018, 19:12 | צבי זרחיה

מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית חוק הקובע כי במקרה של "טוטאל לוס" ישולמו דמי ביטוח הרכב של רכב מעוקל ללשכת ההוצאה לפועל ודינם יהיה כדין כספי עיקול ממומש. החוק הוגש על ידי ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס).

קראו עוד בכלכליסט

מלכיאלי הסביר כי כאשר רכב שעליו מוטלים עיקולים נפגע באבדן גמור, מה שמכונה "טוטאל לוס", חברות הביטוח אינן מעבירות את כספי הביטוח למבוטח עד להסרת העיקול. במצב שבו העיקול נמוך משווי תקבולי הביטוח הצפויים, החייב ידאג להסרת העיקולים שכן יש לו אינטרס לקבל את ההפרש שבין גובה העיקול לסכום הביטוח.

הוצאה לפועל, צילום: תומי הרפז הוצאה לפועל | צילום: תומי הרפז הוצאה לפועל, צילום: תומי הרפז

לעומת זאת, במקרים שבהם גובה העיקול עולה על דמי הביטוח, אין לחייב אשר שקוע בחובות - ופניו להליך פשיטת רגל - שום תמריץ לפעול להסרת העיקול, והתוצאה היא שכספי הביטוח נותרים בידי חברת הביטוח למעשה ללא הגבלת זמן - 'לנצח'.

הצעת חוק זו קובעת כי תקבולי הביטוח במקרים של "טוטאל לוס" ישולמו ללשכת ההוצאה לפועל ודינם יהיה כדין כספי עיקול ממומש.

מלכיאלי אמר כי: "זוהי עוד בשורה אדירה של השר דרעי לציבור השקופים. הצעת החוק באה לתקן את העוול הן לחייב והן לנושים, ומונעת עשיית עושר שלא במשפט ע"י חברות הביטוח. אנו כאן בשביל לדאוג שהצדק לא רק ישמע אלא גם יראה וכך נפעל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות