אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוגדר דיווחה על אישור לייבוא קנאביס בחברה שטרם רכשה צילום: Pavlina Schultz

טוגדר דיווחה על אישור לייבוא קנאביס בחברה שטרם רכשה

חברת הקנאביס ציינה שהיא עצמה תגדל ותייצר קנאביס לטובת היבוא - עוד לפני ששתלה בכלל שתילים לשוק הגרמני

06.11.2018, 07:40 | צלי גרינברג

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

קופצת מעל הפופיק: טוגדר דיווחה אתמול כי החברה הגרמנית, שטוגדר חתמה על מזכר הבנות מחייב לרכישת השליטה (50.1%) בה, קיבלה אישור ייבוא של קנאביס רפואי לגרמניה. טוגדר גם דיווחה כי היא תקדם מיידית את הייבוא לגרמניה אף שעוד לא הושלמה רכישת החברה הגרמנית, שעל פי גורמים המקורבים לה לא סגרה כל עסקת ייבוא. לא רק זאת: טוגדר ציינה שהיא עצמה תגדל ותייצר קנאביס לטובת היבוא - עוד לפני ששתלה בכלל שתילים לשוק הגרמני. 

קראו עוד בכלכליסט

בדיווח לבורסה הרחיבה טוגדר כי בכפוף לחתימת ההסכם לרכישת השליטה, יאפשר הרישיון הגרמני לטוגדר לייבא, לייצר ולהפיץ בגרמניה את הקנאביס הרפואי שהיא תגדל, וכן לייבא ולהפיץ מוצרי קנאביס רפואי מגורמים נוספים.

גרמניה היא אחד השווקים המרכזיים והגדולים של הקנאביס הרפואי העולמי. אלא שבתגובה לשאלות שהעמיד מגזין קנאביס בספטמבר ציינה הרשות הפדרלית הגרמנית לסמים ותרופות כי תהליך ייצור הקנאביס טרם אושר, וכי אם יתאפשר, יוכל לקרום עור וגידים רק החל מ־2020.

 , צילום: gjbmiller-Pixabay   צילום: gjbmiller-Pixabay  , צילום: gjbmiller-Pixabay

מניית טוגדר זינקה עם הודעת החברה בכ־15%, ואת יום המסחר אתמול סיימה בעלייה של 2.7%. שווי השוק של טוגדר, שבניהולו של ניסים ברכה, עומד על 273 מיליון שקל. החברה רשמה תשואה של 324.7% מתחילת השנה, והיא מתכננת לעסוק בגידול, ייצור והפצה של מוצרי הקנאביס. השלד הבורסאי שאליו נוצקה טוגדר עסק קודם לכן בטכנולוגיות אינטרנט בתחומי משאבי אנוש.

עד סגירת הגיליון לא נתקבלה תגובה מהחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות