אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל מצמצמת את ייצור האייפון XR המוזל - ומזמינה עוד אייפון 8 צילום: Apple

אפל מצמצמת את ייצור האייפון XR המוזל - ומזמינה עוד אייפון 8

לפי מקורות הניקיי היפני, אפל הודיעה לספקיות שלה, פוקסקון ופגטרון, לעצור הקמת של קווי ייצור נוספים למכשיר. לעומת זאת, מגדילה אפל את היקף הייצור של האייפון 8 והאייפון 8 פלוס מאשתקד. ואולם, אין סיבה לדאגה: החברה נוהגת כך כדי להנמיך ציפיות משקיעים ואז להפתיע לטובה בדו"ח הרבעוני

06.11.2018, 09:32 | עומר כביר
אפל ביטלה תוכניות להגברת הייצור של האייפון XR, הדגם הזול מבין שלושת האייפונים שחשפה החברה בספטמבר - כך מדווח העיתון היפני ניקיי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, אפל הודיעה לשותפות הייצור שלה, פוקסקון ופגטרון, לעצור הקמת של קווי ייצור נוספים למכשיר. "מבחינת פוקסקון, היא הכינה במקור כמעט 50 קווי ייצור ל-XR, אבל לאחרונה השתמשה רק ב-45 קווים לאחר שאפל אמרה שהיא לא צריכה לייצר כל כך הרבה כעת", אמר מקור עם ידע בנושא. המקור ציין שהמשמעות היא שמספר המכשירים שייוצרו מדי יום יהיה קטן ב-100 אלף יחידות, בין 20% ל-25% פחות מתחזיות הביקוש המקוריות.

אייפון XR, צילום: Apple אייפון XR | צילום: Apple אייפון XR, צילום: Apple

מקור אחר אמר לניקיי שגם פגטרון קיבלה הוראה להשהות את הרחבת הייצור והיא ממתינה להוראות נוספות מאפל. "היקף הייצור של ה-XR לא מגיע כעת לתפוקה מלאה", הוא הוסיף.

מנגד, אפל ביקשה מהיצרניות להגדיל את היקף הייצור של דגמי ה-8 וה-8 פלוס משנה שעברה, שזולים בעד 20% מה-XR. "ספקים של האייפון 8 ואייפון 8 פלוס מקבלים הזמנות משולבות של כ-5 מיליון יחידות יותר", אמר מקור. בתחילה תכננה אפל להזמין 20 מיליון יחידות של הדגמים הישנים לקראת עונת החגים, ואולם המספר עלה עתה ל-25 מיליון.

אף שדיווחים מסוג זה נראה מאיימים, אין סיבה אמיתית להתרגש מהם. מדובר בטקס קבוע של מחזור השקת האייפון, שמתרחש כמעט כל שנה: חודשים של שמועות בלתי-פוסקות, השקה חגיגית (ומיד אחריה תלונות על כך שאפל לא מחדשת ואיבדה את זה), פתיחה חזקה, דיווחים על ביקושים נמוכים מהצפוי וצמצום הייצור, וכשמגיעים הדו"חות הרבעוניים - התגלית שהכל דווקא בסדר והמכירות מוצלחות. בדיוק בזמן להתחלת המחזור מחדש.

כך בדיוק היה עם האייפון X: אחרי השקה מרשימה, הגיעו דיווחים שלפיהם אפל חותכת משמעותית את היקף הייצור, וכולם נכנסו לפאניקה. ואולם, כשעבר הזמן והצטברו נתונים, התברר שהאייפון X מספק לא רק מכירות נאות אלא גם עוזר לאפל לשדרג את השורה התחתונה שלה. בדרך, כמובן, היא גם הצליחה להפוך לחברה של טריליון דולר.

מאז המניה ירדה, והיום היא חברה של "רק" 950 מיליארד דולר. ואולם, סביר להניח שגם המחזור הנוכחי יסתיים בצורה דומה והמניה תשוב לעלות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות