אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יגאל גוברין נבחר ליו"ר איגוד המהנדסים

יגאל גוברין נבחר ליו"ר איגוד המהנדסים

גוברין, מבעלי חברת ניהול הפרויקטים וקסמן גוברין גבע, יחליף את המהנדס דני מריאן לאחר למעלה מ-11 שנים בתפקיד. גוברין אחראי להקמת כמה פרויקטים גדולים כמו תכנון הרכבת הקלה בירושלים

06.11.2018, 11:40 | שירות כלכליסט
יגאל גוברין, מבעלי חברת ניהול הפרויקטים וקסמן גוברין גבע, נבחר השבוע לתפקיד יו"ר איגוד המהנדסים ויחליף את המהנדס דני מריאן לאחר למעלה מ-11 שנים בהן כיהן בתפקיד. במקביל, מיכל קרסני, מנכ"לית האיגוד בארבע השנים האחרונות, הודיעה על פרישתה ותסיים תפקידה בסוף החודש.

גוברין, שנבחר על ידי חברי האיגוד לתפקיד היו"ר, ייסד ב-1990 ביחד עם שותפו דן וקסמן, את חברת ניהול הפרויקטים והוא אחראי להקמת כמה מהפרויקטים הגדולים בישראל, ביניהם הקמת העיר אלעד, הקמת שכונת הר חומה בירושלים, ניהול הקמת מגדל הוורד בגבעתיים, מוזיאון העיצוב בחולון, ניהול תכנון הרכבת הקלה בירושלים, מחלף אשדוד, מגדל אטריום ברמת גן ועוד. בעברו שימש כמהנדס הראשי של חברת אשדר. לגוברין תואר מהפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר איגוד המהנדסים יגאל גוברין יו"ר איגוד המהנדסים יגאל גוברין יו"ר איגוד המהנדסים יגאל גוברין

איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות הינו איגוד סטטוטורי המייצג את כלל המהנדסים בתחום ההנדסה האזרחית בישראל. האיגוד פועל בתחומי ההכשרה וההעשרה המקצועית, הרגולציה, התקינה וייצוג מהנדסי הבנייה והתשתיות במועצות ציבוריות וועדות מקצועיות. האיגוד הוא חלק מלשכת המהנדסים, האדריכלים והאקדמאיים במקצועות הטכנולוגיים המייצגת את כלל מקצועות ההנדסה בישראל.

יגאל גוברין: "לאיגוד תפקיד מפתח בהובלת הנושאים הנמצאים בליבת העשייה בענף. אני נכנס לתפקיד כאשר כשבאמתחתי תכניות מפורטות הנשענות על ידע נצבר, על ניסיוני רב השנים ועל היכרותי הקרובה עם כל תחומי הבנייה. האיגוד ניצב בצומת דרכים ובפני אתגרים גדולים, העיקריים שבהם קשורים בשינויי הרגולציה בכל הקשור ליישום דו"ח ועדת זיילר, שלא יושם עד היום, ובמיוחד בנושא הגדרת תפקידם וסמכותם של המפקחים ומנהלי הפרויקטים ושל האחראים לתכנון ולביצוע. בכוונתי לפעול לקידום מעמד המהנדס, להציב את האיגוד בחזית הידע המקצועי הקיים והמתפתח, בעיקר בתחום הפיתוחים הטכנולוגיים שישפיעו על פריון העבודה הנמוך בענף ועוד".

דני מריאן: "במהלך כהונתי, השקעתי את מיטב כוחי ומרצי. האיגוד יותר משילש את פעילותו, נכנס לתחומים שלא עסק בהם לפני כן והפך לאוטוריטה בתחום ההדרכה וההכשרה של המהנדסים בישראל. לאחר 11 שנים כיו"ר וסה"כ 15 שנים של פעילות באיגוד, החלטתי לפרוש מתפקיד רשמי ולאפשר לכוחות רעננים להיכנס לתפקיד החשוב הזה להמשיך את תנופת העשייה לטובת המהנדסים ומקצועות הבנייה והתשתיות. אני מאחל הצלחה ליו"ר החדש והמשך צמיחה לאיגוד".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות