אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק על חברת יעקב אלעזר לא הסתיים: חלק מהנושים רוצים לרכוש את החברה צילום: רועי בר

המאבק על חברת יעקב אלעזר לא הסתיים: חלק מהנושים רוצים לרכוש את החברה

חברת הנדל"ן, שביהמ"ש פקפק בסיכויים להבריא אותה, קיבלה כבר 3 הצעות רכישה מתחרות. השבוע אמור ביהמ"ש לאשר את מכירתה לקבוצת גבאי, אך חלק מהנושים מתנגדים

06.11.2018, 12:07 | ענת רואה

רגע לפני שבית המשפט מאשר את מכירת חברת יעקב אלעזר בניה ויזמות שנמצאת בהקפאת הליכים לקבוצת אלי גבאי בתמורה ל-41 מיליון שקל, דורשים חלק מהנושים לבטל את העסקה המיועדת ולהעדיף הסדר נושים חלופי אותו לטענתם הם מגבשים ויניב לקופה 6 מיליון שקל יותר.

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה שמאגדת בעלי ערבויות אישיות של החברה, פנתה אתמול לשופטתבית המשפט המחוזי בת"א  איריס לושי עבודי, והודיעה על התנגדותה לאישור הסדר הנושים שגיבשו הנאמנים, עו"ד אמיר פלמר ועו"ד שי בר ניר.

לטענת קבוצת הנושים, הם מגבשים כעת הסדר חלופי שעדיף על הצעת הרכישה של קבוצת גבאי במספר פרמטרים והם הציגו את ההסדר המתגבש בפני הנאמנים.

לפי הנטען הנושים בעלי הערבויות האישיות סבורים כי משעומדת בפני הנאמנים ובית המשפט הצעה הגבוהה משמעותית מהצעת קבוצת גבאי ואשר יש בה לשפר משמעותית את הצעת ההסדר לכל קבוצות הנושים, הרי שיש לדחות את הבקשה ולא לאשר את ההסדר המוצע. הנושים מיוצגים בידי עו"ד מרדכי שלו.

אלי גבאי, צילום: רועי בר אלי גבאי | צילום: רועי בר אלי גבאי, צילום: רועי בר

חברת הנדל"ן פנתה ביולי האחרון בבקשת הקפאת הליכים וטענה כי חובותיה מסתכמים ב-39 מיליון שקל. לפי הערכה חובותיה גבוהים יותר. מהבקשה עלה שאין לחברה

רכוש משמעותי אולם לבעלי השליטה יש רכוש נרחב שהם היו מוכנים לתת לטובת הסדר, חלקו הגדול משועבד לנושים. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין מינה כנאמנים נטראליים את עורכי הדין פלמר ובר ניר, לאחר שקבע שיש צורך "בתחלופת מינוי בעלי תפקיד" כלומר לא למנות את אותם בעלי תפקיד שוב ושוב.

במועד מתן צו הקפאת ההליכים כתב השופט אורנשטיין כי קיים ספק בהיתכנות הסדר נושים בהינתן הקשיים שבהם מצויה החברה. בהמשך התיק עבר לטיפולה של השופטת לושי עבודי.

לפי הצעת ההסדר של הנושים נטען כי שוויה 47.6 מיליון שקל, והיא מבוססת על 5 נכסים של הבעלים ושל החברה שירכשו. לדבריהם 34 מיליון שקל מההצעה ישולמו במזומן.

קבוצת גבאי הציעה תמורת העסקה לשלם 41 מיליון שקל.

בחודש שעבר פנתה עוד מתחרה על רכישת החברה, הצעה של המשקיע חנן סלנסון שהגיש בקשה דחופה לעצור את מהלך המכירה לגבאי ולמכור לו את החברה לטענתו תמורת 45 מיליון שקל. סלנסון מיוצג בידי עו"ד ארז חבר ממשרד עמית פולק מטלון, משרד שגם מלווה את קבוצת גבאי בפרויקטים אחרים, מה שהוביל לכך שקבוצת גבאי פיטרה את המשרד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות