אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט #MeToo: אנדר ארמור לא תממן עוד ביקורים של עובדים במועדוני חשפנות

אפקט #MeToo: אנדר ארמור לא תממן עוד ביקורים של עובדים במועדוני חשפנות

לאורך השנים נהגו מנהלים ועובדים בחברה, ביניהם המנכ"ל והמייסד קווין פלנק, לצאת עם ספורטאים וחברים לעבודה למועדוני חשפנות. פלנק: "אנחנו יכולים להשתפר, וכך נעשה"

06.11.2018, 13:20 | שירות כלכליסט
שנה לאחר הקמת תנועת #MeToo ועל רקע תלונות על יחס לא הולם כלפי נשים, מנסה יצרנית ביגוד וציוד הספורט אנדר ארמור לשנות את התרבות הארגונית שלה. כצעד ראשון, הודיעה החברה כי לא תממן יותר ביקורים של עובדים במועדוני חשפנות, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

ההחלטה התקבלה לאחר שלאורך השנים נהגו מנהלים ועובדים בחברה, ביניהם המנכ"ל והמייסד קווין פלנק, לצאת עם ספורטאים וחברים לעבודה למועדוני חשפנות לאחר אירועי חברה או ספורט. לרוב, החברה שילמה עבור הביקורים הללו. מועדון פופולארי במיוחד בקרב העובדים היה "סקורס קלאב", לא הרחק ממטה החברה בבולטימור. לפי מקורבים לחברה, בחלק מהביקורים העובדים היו צוברים חשבונות של מאות דולרים שהחברה מימנה.

יחס משפיל לנשים בחברה

הדיווח על מועדוני החשפנות מצטרף לתלונות נוספות מצד עובדים כיום ובעבר על היחס לנשים בחברה. כך למשל, נשים הוזמנו לאירוע שנתי שעורך המנכ"ל פלנק למנהלים הבכירים בהתבסס על המראה החיצוני שלהם בלבד. חלק מהמשתתפים בשנה שעברה הודו כי חשו לא בנוח מכיוון שהחברה הזמינה רקדניות בלבוש מינימאלי. בנוסף, עובדות רבות גם התלוננו שפלנק מאייש את התפקידים הבכירים בחברים ומקורבים, כך שאין להן סיכוי ממשי לזכות בקידום.

מנכ"ל אנדר ארמור, קווין פלאנק, צילום: רויטרס מנכ"ל אנדר ארמור, קווין פלאנק | צילום: רויטרס מנכ"ל אנדר ארמור, קווין פלאנק, צילום: רויטרס

בתגובה לדיווח מסר פלנק: "חברי הצוות שלנו ראויים לעבוד בסביבה מכבדת ומעצימה. אנחנו מאמינים שאי השוויון נטוע עמוק בתוך שוק העבודה העולמי ובכוונתנו לנצל את הרגע הזה כדי להאיץ את השינוי התרבותי המתמשך והמשמעותי שכבר יצא לדרך באנדר ארמור. אנחנו יכולים להשתפר, וכך נעשה".

ג ג'ואל אמביד סנטר פילדלפיה סיקרס עם הלוגו של אנדר ארמור | צילום: טוויטר ג

עם זאת, אחיו של פלנק, סקוט ששימש בתפקיד בכיר בחברה, נאלץ לעזוב ב-2012 לאחר שהואשם בהתנהלות מינית לא הולמת. במקביל, קיפ פולקס שהקים את החברה יחד עם פלנק, ניהל מערכת יחסים רומנטית עם עובדת שהיתה כפופה לו. בשנה שעברה הוא עזב את החברה לטובת שנת שבתון.

מלבד מועדוני החשפנות, לפי המדיניות החדשה של החברה, היא לא תממן יותר גם שירותי לימוזינות והימורים.

אנדר ארמור הוקמה ב-1996 והפכה במהירות למותג עולמי עם הכנסה שנתית, שעמדה בשנה שעברה על קרוב ל-5 מיליארד דולר. בין הספורטאים הידועים שמפרסמים אותה נמנים כוכב הכדורסל סטף קרי, שחקן הגולף ג'ורדן ספית' וגולשת הסקי לינדזי וון.

גם אצל יריבתה הגדולה נייקי התקבלו לאחרונה תלונות מצד עובדות, ומוקדם יותר השנה פוטרו כמה מנהלים בשל האשמות של הטרדות מיניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות