אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיס לא העביר חצי מיליארד שקל, והאוצר הקפיא תקציבים למשרד החינוך צילום: אורן אגמון

הפיס לא העביר חצי מיליארד שקל, והאוצר הקפיא תקציבים למשרד החינוך

ההקפאה עלולה לגרום לשיבושים בפעולות שונות של המשרד ובייחוד פעולות בנייה להקמת 17 אלף כיתות לימוד על פני חמש שנים. חלק מהתקציב היה אמור להגיע ממפעל הפיס

06.11.2018, 15:55 | שחר אילן

משרד האוצר הקפיא בימים האחרונים העברת תקציבים למשרד החינוך. זאת, משום שמפעל הפיס לא העביר לאוצר תקציבים לבניית כיתות בהיקף של חצי מיליארד שקלים וקיים חשש ליצירת גרעון תקציבי גדול. ההקפאה עלולה לגרום לשיבושים בפעולות שונות של המשרד ובייחוד פעולות בנייה.

קראו עוד בכלכליסט

כיתה. הכסף אמור לשמש לבניית כיתות חדשות, צילום: אורן אגמון כיתה. הכסף אמור לשמש לבניית כיתות חדשות | צילום: אורן אגמון כיתה. הכסף אמור לשמש לבניית כיתות חדשות, צילום: אורן אגמון

משרד החינוך מבצע בשנה האחרונה תוכנית חומש להקמת 17 אלף כיתות לימוד בחמש שנים. חלק מהתקציב לבניית כיתות השנה היה אמור להגיע ממפעל הפיס.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה שהם מקווים שהכסף ממפעל הפיס יועבר עד תחילת השבוע הבא והבעיה תיפתר.

ממפעל הפיס נמסר בתגובה כי "במסגרת היתר ההפעלה שניתן למפעל הפיס הוטל על הפיס להעביר לתקציב מדינת ישראל מקדמה של כמיליארד שקל על חשבון הכספים שיגיעו למדינה מהפיס בשנים הבאות".

לטענת הפיס הם כבר העבירו 500 מיליון שקל זה מכבר אבל "עד היום לא התקבל ממשרד האוצר שום מכתב או הודעה על מהות העברת הכספים ואופן קיזוזם העתידי". מהפיס נמסר ש"לאחר שיתקבל מכתב שכזה כפי שסוכם עם מנכ"ל משרד האוצר והוא יניח את דעת הנהלת מפעל הפיס ורואי החשבון שלה יועבר הסכום הנוסף".

במפעל הפיס מסבירים ש"מפעל הפיס מקצה את כל היתרות שלו עבור רשויות המדינה ותקציב המדינה". אבל הפעם מדובר בסכום שהוא "מעבר לסכומים הנ"ל ואמור להיות מוחזר למפעל הפיס ביום מן הימים. הסדר הטוב מחייב מכתב הבהרה שכולל את פרטי החזר המקדמה ומקובל על מפעל הפיס".

מלשכת בנט נמסר: "שר החינוך מנהל כעת מגעים אינטנסיביים עם שר האוצר, משה כחלון, על מנת לפתור ברוח טובה את הקפאת תקציב משרד החינוך על ידי האוצר". בנט אמר כי "לא יאפשר בשום אופן פגיעה בהתנהלות מערכת החינוך. בשיתוף פעולה והידברות, הבעיה תיפתר בהקדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות