אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הח"כיות מתרעמות על הבדיקה בפוקס: "על רשות ני"ע לוודא את נכונות הדו"ח" צילום: יונתן בלום

הח"כיות מתרעמות על הבדיקה בפוקס: "על רשות ני"ע לוודא את נכונות הדו"ח"

הוועדה לקידום מעמד האשה הציבה לרשות שאלות לגבי מחויבותה לציבור בנוגע לבדיקות הפנימיות שמבצעות החברות הבורסאיות בענייני הטרדות מיניות: "על הרשות לוודא אמינות הדיווח של החברות מול דו"חות הבדיקה"

07.11.2018, 07:36 | צלי גרינברג

הוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת התקילה אתמול את נציגי רשות ני"ע. חברי הוועדה הפנו שאלות לגבי מחויבות הרשות לציבור המשקיעים בכל הנוגע לבדיקות הפנימיות שמבצעות חברות בורסאיות נוכח חשדות להטרדות מיניות. 

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ מיכל רוזין (מרצ), מיוזמות העלאת הנושא בוועדה, אמרה ל"כלכליסט" כי "יש לרשות אחריות כלפי המשקיעים. עליה לוודא שכל המידע הניתן מטעם החברה שקוף וידוע לבעלי המניות וכי מדובר באמת. מוזר שהרשות מסתפקת בדיווחי החברות על ממצאיהן מבלי לבחון את דו"ח הבדיקה עצמו, שעליו החברה שילמה. הדו"ח צריך להיות שקוף ולחברה אמור להיות אינטרס מיוחד לפרסמו - במיוחד אם הוא מזכה את בעל השליטה או בכיר אחר, ובכך משפיע על מניותיה".

"הבנו שאין לרשות כללים ותקנון ברור לפעולה כשבעלים או בכיר נחשד בהטרדה מינית. אז נעזור לה להגיע לזה", הוסיפה רוזין. "לא יעלה על הדעת שהמשטרה תסגור תיק ללא בדיקת המתלוננות". בדבריה התייחסה לטענות של המתלוננות נגד הראל ויזל, מנכ"ל פוקס. לטענתן, הבודקת החיצונית, השופטת בדימ' אורנית אגסי, לא שמעה כלל את תלונותיהן.

השאלות הרחבות בדיון נוגעות למינוי הבודק לנושא הטרדות מיניות, לגורם הממנה - האם המינוי צריך להיות מטעם החברה - ולמקום הרגולטור בעניין.

ח"כ מיכל רוזין , צילום: עומר מסינגר ח"כ מיכל רוזין | צילום: עומר מסינגר ח"כ מיכל רוזין , צילום: עומר מסינגר

ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) אמרה ל"כלכליסט": "נציגי רשות ני"ע מסרו תשובות מתחמקות. שאלנו את היועץ המשפטי של הרשות, עו"ד אמיר וסרמן, אם שורה אחת של דיווח מטעם החברה מספיקה להם, ומדוע הם לא מעורבים יותר. התשובה שקיבלנו היתה שאנחנו דורשים מהרשות להיות המפקח על הטרדה מינית. זה לא נכון. אנחנו דורשות שתיבדק אמינות הדיווח של החברות מול דו"חות הבדיקה בנושא".

מהרשות נמסר: "רשות ני"ע מופקדת על בחינת דיווחי חברות למשקיעים בניירות הערך שלהן, ולא על האופן שבו הן מקיימות דינים אחרים, לרבות החוק למניעת הטרדה מינית. חברות נדרשות לפרסם דו"חות על אירועים מהותיים, ואין דרישה לצרף דו"חות בדיקה שכאלה. הרשות לא ראתה עילה להתערב בדו"ח שפרסמה פוקס, בהיעדר אינדיקציה לפגמים בדיווח ובהתחשב בחיסיון הטיפול בתלונות".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות