אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמדים לתפקיד מנכ"ל מאוחדת: טל שאול ועוזי ביתן צילום: יח"צ מאוחדת

בלעדי לכלכליסט

המועמדים לתפקיד מנכ"ל מאוחדת: טל שאול ועוזי ביתן

טל משמש כמנהל מחוז י־ם של הקופה וביתן כסמנכ"ל התפעול

07.11.2018, 08:11 | אדריאן פילוט

המרוץ לתפקיד מנכ"ל קופת חולים מאוחדת מתחמם. ל"כלכליסט" נודע כי שני המועמדים המובילים להחליף את זאב וורמברנד הם מנהל מחוז ירושלים של הקופה, טל שאול, וסמנכ"ל התפעול של הקופה עוזי ביתן.

קראו עוד בכלכליסט

טל שאול , צילום: יח"צ מאוחדת טל שאול | צילום: יח"צ מאוחדת טל שאול , צילום: יח"צ מאוחדת

שאול הגיע למערכת הבריאות לפני שבע שנים. בעבר כיהן בשב"כ כראש אגף האבטחה וראש אגף ההדרכה. לפני כן פיקד בצה"ל על יחידת שמשון ועל פלגת לוחמים בשייטת 13. שאול התפרסם בעקבות סרט הפולחן "מבצע סבתא" שיצר אחיו דרור שאול, לאחר שהיה השראה לדמות קרמבו. שאול נשוי ואב לארבעה.

ביתן כיהן ב־20 השנים האחרונות בתפקידים בכירים במערכת הבריאות מתוכן 13 שנים כמנהל מחוז דרום של קופת חולים לאומית. ב־2009 היה שיאן השכר בקופה, עם 48 אלף שקל בחודש. שמו עלה גם בהקשר של פרשה שזכתה לדו"ח ביקורת פנימי של הקופה ב־2002. לאומית הקימה חברה־בת בשם לאומית לעתיד, לגיוס חברים חדשים. לפי הדו"ח החברה, שילמה לביתן כ־40 אלף שקל לצורך ייעוץ, במקביל לשכר שקיבל כמנהל מחוז דרום. ביתן הוא בעל תואר ראשון בהנדסה, תעשייה וניהול ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון.

ועדת האיתור בראשות השופט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין צפויה להמליץ בשבוע הבא לדירקטוריון על שני מועמדים. יו"ר הקופה איל גבאי, שבחר את רובינשטיין ויושב בעצמו בוועדה, צפוי לשחק תפקיד מכריע בבחירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
עוזי ביתן
אני כל השנים האלו עבדתי במחוז הדרום כאשר ביתן כיהן כמנהל המחוז. אלו היו שנות דיקטטורה, שנות פיטורים של כל אלו שלא היו מסכימים לדעותיו של ביתן. ביתן אינו מכבד הסכמים, אין לו מילה, אדם יחיד שהוא מכבד ואוהב - זה הוא עצמו. לא מאחל לעובדי של מיוחדת את נמנכ''ל כזה. ב שנות 2000 נתפס במהלך פרשה של ''לאומית לעתיד'' כאשר פעל בניגוד עניינים... ממליץ מאד למקבלים החלטה ליצור קשר עם עובדי של מחוז הדרום של ק''ח לאומית לפני שיקבלו החלטה בעניין.
ek  |  08.03.19
לכל התגובות