אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט לשרה שקד: אין לך סמכות להתערב בתפקודה של דינה זילבר צילום: יריב כץ, אלכס קולומויסקי

מנדלבליט לשרה שקד: אין לך סמכות להתערב בתפקודה של דינה זילבר

היועמ"ש כתב את הדברים לשרת המשפטים בתגובה לדרישתה להפסיק את ייצוגה של המשנה ליועמ"ש בפני רשויות השלטון השונות, בעקבות התבטאויותיה בוועדת החינוך בנוגע לחוק הנאמנות בתרבות. מנדלבליט סיכם עם שקד שיאשר אישית כל הופעה של זילבר עד סיום הבירור. שקד: "אם פקיד ציבור רוצה להביע עמדות פוליטיות, הוא יכול להתכבד, להתפטר ולהיכנס לפוליטיקה"

07.11.2018, 08:37 | משה גורלי

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט כתב היום (ד') לשרת המשפטים איילת שקד בתגובה למכתבה אתמול (ג') על רצונה להפסיק את ייצוגה של זילבר.

לדברי מנדלבליט, אין לשרה סמכות להכתיב ליועץ מי ייצג את עמדתו בפני רשויות השלטון השונות, ועם זאת, כתב היועץ, טענותיה של השרה לגבי התבטאויותיה של זילבר בוועדת החינוך אתמול בנוגע לחוק נאמנות בתרבות ייבדקו ויוחלט מה ייעשה לגביהם.

קראו עוד בכלכליסט

מנדלבליט סיכם עם שרת המשפטים שיאשר אישית כל הופעה של דינה זילבר עד סיום הבירור. השרה רואה בכך למעשה ניצחון ובמשרד המשפטים טוענים שעד לסיום הבירור לא חל שינוי במעמדה.

 לצפייה במכתבו של היועץ המשפטי לשרה שקד לחצו כאן

שרת המשפטים איילת שקד (מימין), המשנה ליועמ"ש דינה זילבר והיועמ"ש אביחי מנדלבליט, צילום: יריב כץ, אלכס קולומויסקי שרת המשפטים איילת שקד (מימין), המשנה ליועמ"ש דינה זילבר והיועמ"ש אביחי מנדלבליט | צילום: יריב כץ, אלכס קולומויסקי שרת המשפטים איילת שקד (מימין), המשנה ליועמ"ש דינה זילבר והיועמ"ש אביחי מנדלבליט, צילום: יריב כץ, אלכס קולומויסקי

שרת המשפטים איילת שקד דרשה אתמול לשקול את העמדתה לדין משמעתי של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר ואת הפסקת הופעתה כמייצגת הממשלה ומשרד המשפטים בפני רשויות השלטון השונות.

במכתב נזעם ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סקרה שקד סדרה של "התבטאויות קיצוניות ומתריסות כנגד חברי הכנסת ושרי הממשלה" שמהוות לדבריה "לכאורה עבירה משמעתית, וזאת על פי סעיף 43.333 לתקנון שירות המדינה". הדברים מכוונים בעיקר להתנגדות זילבר לחוק היועמש"ים. דברים שזילבר חזרה עליהם אתמול בעת הדיון על חוק הנאמנות בתרבות. זילבר קיבצה את הסתייגויותיה לשני החוקים במילים: "הבו לנו יועמ"שים צייתנים, אמנים מסורסים, תקשורת מרוסנת, עם ממושמע ומחונך, שחשיבתו אחידה".

שקד: אם פקיד ציבור רוצה להביע עמדות פוליטיות - שיתפטר וייכנס לפוליטיקה

היום, במהלך כנס בתל אביב, התייחסה שרת המשפטים לסוגיית השעיית דינה זילבר מייצוג בכנסת ובממשלה: "שורה תחתונה, דינה זילבר לא תגיע לוועדות הכנסת ולממשלה. כדי שהממשלה תעבוד כמו שצריך כל פקידי הממשלה מחויבים לעמדת הממשלה כשהם מגיעים לכנסת. אחרי שעמדת הממשלה נקבעת בוועדת שרים לחקיקה כל המערך הממשלתי מיישר עם העמדה קו, כי אחרת אי אפשר לנהל את המדינה. בוודאי שלא ניתן להביע עמדות פוליטיות כאלו ואחרות. אם פקיד ציבור רוצה להביע עמדות פוליטיות, הוא יכול להתכבד, להתפטר ולהיכנס לפוליטיקה. אבל כשיועץ משפטי לממשלה נכנס לסוגיות פוליטיות זה עושה נזק בראש ובראשונה למערך הייעוץ המשפטי לממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה