אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית הדייטינג Match ממשיכה לצמוח הודות לטינדר, תחת הצל המאיים של פייסבוק

ענקית הדייטינג Match ממשיכה לצמוח הודות לטינדר, תחת הצל המאיים של פייסבוק

החברה, שמחזיקה באפליקציות ואתרי הדייטינג הפופולריים ביותר בעולם, הכניסה 437 מיליון דולר ברבעון החולף - צמיחה של 29% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. מאצ' עתידה לחלק דיבידנד למשקיעים, במטרה לחזק את אמונם לקראת פלישת פייסבוק לתחום הדייטינג, מהלך שצפוי לשנות לחלוטין את השוק

07.11.2018, 10:32 | ניצן סדן

ענקית הדייטינג המקוון Match group, בעלת טינדר, אוקייקיופיד ושורה ארוכה של מותגי היכרויות מצליחים, צומחת במהירות: החברה הכניסה ברבעון החולף 437 מיליון דולר - 7 מיליון פחות מתחזיות האנליסטים, אך עדיין 29% יותר מאשר ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

מאצ' צופה שתסיים את 2018 עם הכנסה כוללת של 1.72 מיליארד דולר, אך שהרבעון הבא יהיה מעט חלש מתחזיות האנליסטים - עם הכנסות של 440 עד 450 מיליון דולר. כמחצית מהכנסות מאצ' מגיעות מטינדר: לפי דו"ח החברה, אפליקציית הדייטינג הפופולרית ממשיכה לנסוק והגדילה ברבעון החולף את מספר מנויי הפרימיום שלה מ-3.8 ל-4.1 מיליון משתמשים ברחבי העולם.

מותגי הדייטינג של מאצ מותגי הדייטינג של מאצ' מותגי הדייטינג של מאצ

שירות הפרימיום הוא מקור הכנסה מעולה עבור מאצ': הוא מאפשר למשתמשים לדעת מי התעניין בהם, לשנות את מיקומם וירטואלית ועוד - ובעלות של 30 דולר לחודש בודד, 18 דולר לחודש כשחותמים לחצי שנה ו-13 דולר כשחותמים לשנה. שירותי הפרימיום מייצרים ערך למשתמשים משום שהם בעצם שוברים את חוקי המשחק: הגולש לא צריך לבחור בדייט פוטנציאלי ולקוות שגם הצד השני יתעניין בו (או לצורך העניין, יראה אותו בכלל) - מה שמצמצם את המתח ותחושת האכזבה, ומייצר יותר סיכוי להיכרויות ופגישות. לפיכך, רבים ממשתמשי הפרימיום של טינדר עושים זאת חודשים ארוכים. להערכת מאצ', טינדר תסיים את 2018 עם הכנסות של 800 מיליון דולר והמגמה הזו צפויה להימשך ולהתרחב.

מאצ' משדרת ביטחון, ואף צפויה לחלק דיבידנד של 2 דולר למניה ב-19 בדצמבר. ואולם, לא מן הנמנע שהאופטימיות הזו נועדה להכין את המשקיעים לשינויים גדולים בשוק בו פעילה החברה, שכן יתכן שהרבעון הבא יהיה האחרון בו תציג מאצ' מספרים כה יפים: פייסבוק צפויה להיכנס בשנה הקרובה באופן משמעותי לשוק הדייטינג המקוון. עברו כשישה חודשים מאז חשפה הרשת החברתית את תוכניותיה, מהלך שנמצא בשלב של ניסוי מצומצם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות