אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
80 עובדי נס טכנולוגיות בעיריית ירושלים פתחו בשביתה צילום: אלכס קולומויסקי

80 עובדי נס טכנולוגיות בעיריית ירושלים פתחו בשביתה

העובדים מוחים על זימון שלושה מהם לשימוע פיטורים, ועל תנאי ההעסקה שלהם בסביבת עבודה צפופה וירודה; במסגרת השביתה, שמגובה בידי ההסתדרות, לא יסופקו שירותי מחשוב, תמיכה ומערכות מידע ליחידות העירייה השונות. נס: "העבודה מתקיימת כסדרה"

07.11.2018, 13:13 | מאיר אורבך

80 עובדי חברת נס טכנולוגיות שמועסקים בעיריית ירושלים החלו בשביתה בעקבות זימון לשימוע של שלושה חברי ועד. כחלק מהשביתה, המגובה על ידי ההסתדרות ונתמכת ע"י ועד העירייה, לא ניתנים שירותי מחשוב, תמיכה, מערכות מידע ותקשורת לכל העירייה ויחידותיה השונות. צעד זה מגיע לאחר שם עובדי נס בבית חולים הדסה החלו בצעדים ארגוניים. ההתסתדרות מדווחת שבחלק מקומות העירייה ישנה בשעה זו תקלת תקשורת גדולה שלא מטופלת על ידי עובדי נס.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ההסתדרות, השביתה החלה במחאה על תנאי העבודה הירודים במתחם המחשוב בעירייה וסירובה של הנהלת נס לפתור את הסוגיה. בין היתר העובדים מועסקים בקומת מרתף בתנאי צפיפות קשים. בנוסף לכך הצעדים החלו על רקע ניסיונה של הנהלת נס לפגוע בחברת ועד המוצבת בעיריית ירושלים, שזומנה לשימוע לפני פיטורים שיערך מחר. במקביל, נמשכת מזה יותר משבועיים וחצי שביתה של עובדי נס באתר בית החולים הדסה. גם שם מדווחת ההסתדרות על תקלות במערכות המחשוב בבית החולים. 

בניין עיריית ירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי בניין עיריית ירושלים | צילום: אלכס קולומויסקי בניין עיריית ירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי

את התאגדות עובדי נס טכנולוגיות מלווים יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים דניאל בונפיל; יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות יקי חלוצי ומזכיר האיגוד המקצועי ממרחב ירושלים דודו מור יוסף.

בונפיל הגיע הבוקר לעיריית ירושלים כדי להביע תמיכה בעובדי נס, ואמר: "ההסתדרות תומכת ומגבה באופן מלא את עובדי נס במאבקם על תנאי העסקה ראויים ומכבדים. הנהלת נס מנסה בכל הכוח לסכל את התארגנות העובדים בהסתדרות באמצעות הפחדות ביריוניות וניסיונות לפטר את ראשי ההתאגדות, אך אנו לא נוותר וניאבק יחד עם העובדים על עתידם התעסוקתי".

נס לא התייחסה לטענות העובדים וההסתדרות, ומסרה בתגובה: "העבודה בכלל אתרי החברה ואל מול כל לקוחותיה מתקיימת כסדרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
נס מרוויחה מליונים על העובדים שלה
נס חברה פושעת תוקעת את העובדים שלה בתנאי עבדות בקומה מינוס 1 משלמת להם שכר מינימום ומתייחסת אליהם כאילו הם כלום ההנהלה נותנת הבטחות לעובדים להעלאת שכר ולא מקיימת אותם. לא מזמן בעיריית ירושלים פיטרו עובדת שעבדה במקום 19 שנה כחלק מהצוות בלי שום סיבה נראית לעין הם טענו לחוסר מקצועיות ונחמד שהם נזכרו בזה אחרי כלכך הרבה שנים שאותה עובדת נותנת לחברה את כל האנרגיה שלה בשביל משכורת מביכה תומך באלף אחוז במהלך הזה, מבורך מאוד
אבי  |  07.11.18
לכל התגובות