אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכסות פטורות ממכס לבשר, שמן זית, גבינה צהובה וחמאה גם לעסקים קטנים צילום: עמית שעל

מכסות פטורות ממכס לבשר, שמן זית, גבינה צהובה וחמאה גם לעסקים קטנים

ועדת המכסות של משרד הכלכלה תחלק את המכסות הפטורות ממכס ליבואנים ולרשתות המזון אשר יתחייבו למחיר הנמוך ביותר לצרכן

07.11.2018, 12:27 | נורית קדוש

ועדת המכסות של משרד הכלכלה והתעשייה תחלק בהליך תחרותי מכסות ליבוא פטור ממכס של 2,000 טון שמן זית, 6.14 אלף טון גבינה צהובה: 6.14 ו-1.15 אלף טון חמאה. ועדת המכסות תחלק את המכסות הפטורות ממכס ליבואנים ולרשתות המזון אשר יתחייבו למחיר הנמוך ביותר לצרכן. לראשונה, תקצה הוועדה מכסות פטורות ממכס גם לעסקים קטנים אשר יוכלו להתמודד בהליכים התחרותיים בייבוא מוצרי המזון המבוקשים, תוך התחייבות למחיר הזול ביותר לצרכנים.

קראו עוד בכלכליסט

בהמשך לנוהל שהוחל אשתקד, על פיו חולקו המכסות בהתאם למחיר מקסימום לצרכן, בכדי להבטיח כי ההטבה המגולמת ביבוא זה תגולגל לצרכנים, הוכנסו גם השנה תיקונים באופן חלוקת מכסות הבשר והחל משנת 2019, יחויבו היבואנים והרשתות המייבאים בשר טרי במכסה, גם להציג על המדף בכל עת, בשר טרי טחון במחיר המקסימלי לו הם התחייבו בליווי שילוט מתאים.

גם מחיר שמן זית צפוי לרדת, צילום: גטי אימג גם מחיר שמן זית צפוי לרדת | צילום: גטי אימג'ס גם מחיר שמן זית צפוי לרדת, צילום: גטי אימג

לדברי דני טל, יו"ר ועדת המכסות ומנהל מינהל היבוא במשרד הכלכלה והתעשייה, "השינוי הזה, בליווי חלוקת מכסה חסרת תקדים בהיקף של למעלה מ- 16 אלף טון ליבוא בשר טרי ובליווי הגברת האכיפה של משרד הכלכלה והתעשייה בשווקים, צפוי להגביר את האפקטיביות של הפחתת מחירי הבשר באמצעות המכסות ולהנגיש לציבור הצרכנים בשר טרי טחון במחירים תחרותיים אשר יישמרו גם במהלך החגים ובתקופות ביקוש גבוהות".

טל העריך כי גם מחירי שמן הזית צפויים לרדת, שכן בנוסף להקצאת המכסה לתעשייה בהיקף של 1.3 אלף טון, יחולקו השנה לראשונה, בתאום עם הרשות להגבלים עסקיים, מכסות ליבוא בקבוקי שמן זית בהליך תחרותי בהיקף של 550 אלף ליטר. בהליך זה, ניתנת המכסה הפטורה ממכס ליבואנים ולרשתות המזון, אשר יתחייבו למכור שמן זית כתית מעולה במחיר הנמוך ביותר על המדף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות