אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכליסט TV

אפשר גם אחרת: משרד רו"ח שפותח את שעריו לבעלי מוגבלויות

שוק העבודה אכזרי במיוחד עבור בעלי מוגבלויות, במיוחד עבור השוק הפיננסי. משרד רו"ח אחד בתל אביב מציג נוסחה אחרת וייחודית – שילוב בעלי מוגבלויות והתחשבות בצרכים שלהם. כך זה עובד

07.11.2018, 13:01 | ענבל עומר

בעלי מוגבלויות פיזיות או נפשיות מודרים מתפקידים הדורשים דיוק, עמידה ביעדים ואחריות רבה מעצם העיסוק בענייני כספים. על רקע המציאות הזאת, משרד ייחודי בנוף התעסוקה "החשבייה" שנמצא בתל אביב, פותח את שעריו לבעלי מוגבלויות שרכשו השכלה בתחום הנהלת חשבונות.

רו"ח יונת יהושפט, שאיישה תפקידים בכירים בתחום ראיית החשבון, החליטה להשאיר הכול מאחור ולייסד את משרד "החשבייה" שנועד לשלב בעלי מוגבלויות יחד עם עובדים מהאוכלוסייה הכללית. ביחד עם קרן "דואליס" היא הגיעה לאותם בעלי מוגבלויות, בעלי השכלה בתחום, והציעה להם משרות בתנאים נוחים המתאימים לצרכים שלהם.

"העובדים כאן זוכים לגמישות בתנאי העבודה, התחשבות בקצב העבודה ומקבלים סיוע להשתלב בשוק הכללי אם ירצו ואם לא, יוכלו להישאר במשרד על הפנסיה", מציינת יהושפט.

בעלי מוגבלויות שמתקשים למצוא עבודה בתחום בו למדו נאלצים להתפשר על מקומות תעסוקה. "הופתעתי לגלות שלאחר לימודיהם, הם עובדים בסריקות דפים, במספרות או כמוכרים, עבודות שלא מאפשרות להם להביא לידי ביטוי את מה שלמדו", מוסיפה יהושפט.

אחת הסיבות לקושי של בעלי המוגבלויות להשתלב בשוק התעסוקה היא הסטיגמות המודבקות עליהן, גם במשרד "החשבייה" נתקלו לא מעט בסטיגמות האלה. "עיסוק בכסף הוא עניין רגיש ולכן חששתי מהתגובה של לקוחות. היו לקוחות פוטנציאליים שאמרו שאני עושה עבודת קודש אבל לא החזירו טלפון", לדברי יהושפט.

משרד רו"ח "החשבייה" שמשלב בעלי מוגבלויות, צילום: דור מנואל משרד רו"ח "החשבייה" שמשלב בעלי מוגבלויות | צילום: דור מנואל משרד רו"ח "החשבייה" שמשלב בעלי מוגבלויות, צילום: דור מנואל

"על סקר הלמ"ס 60% מבעלי המוגבלויות הם מובטלים, הטכנולוגיה היום מסוגלת להתגבר על כל מוגבלות, הדבר היחיד שהטכנולוגיה לא יודעת להתגבר עליו הוא דעות קדומות וסטיגמות", מציין אורן הלמן, מייסד "סיכוי שווה".

למרות הכל, משרד "החשבייה" הצליח להתגבר על המחסומים בזכות עבודה מקצועית, המשרד מצליח ועומד ביעדים וכ-60 בעלי עסקים קטנים ובינוניים משתמשים בשירותי המשרד. בכוונת המשרד לגייס עובדים בעלי מוגבלויות נוספים לצד עובדים מהאוכלוסייה הכללית.

משרד רו"ח "החשבייה" שמשלב בעלי מוגבלויות, צילום: דור מנואל משרד רו"ח "החשבייה" שמשלב בעלי מוגבלויות | צילום: דור מנואל משרד רו"ח "החשבייה" שמשלב בעלי מוגבלויות, צילום: דור מנואל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
נדרשת הבהרה בדבר תנאי העבודה
מכיוון שזה לא ברור לגמרי מהכתבה, אני מקווה שלעובדים הללו משלמים שכר מינימום לפחות! כי עם כל הכבוד, "גמישות בתנאי העבודה, התחשבות בקצב העבודה ומקבלים סיוע להשתלב בשוק הכללי אם ירצו ואם לא, יוכלו להישאר במשרד על הפנסיה" - את זה בדיוק מבטיחים גם במקומות שבפועל גורמים לאנשים צעירים להיות מנוצלים ולעבוד כמעט בחינם רק בגלל שהם נחשבים לעובדים מסוג ב' בגלל איזושהיא "נכות" !("סיפור חוזר", מישהו?)
שירי  |  20.11.18
6.
בלי טובות
ממש לא לעבור לשם מדובר בניצול מוגבלים בעבודות שאף אחד לא רוצה לעבוד הרבה עבודה שחורה, לסדר חשבוניות ולארגן הכל בקלסר אחר כך להקליד הכל למחשב ולתוכנה לא ממש עבודה מתגמלת עדיף שיעשו מיזים של מוגבלים שהם מקימים לעצמם עסק ומנהלים אותו ומתפתחים וקרנות מיוחדות יעזרו כספית להקים עסקים לאנשים מוגבלים ולא שיש להם מנהל על הראש ובוס על הראש והם עבדים שלו מדובר בניצול כדי לצבור כוח ולקוחות בסיסמה של "אנו מעסיקים מוגבלים " אנא בוא למשרד שלנו לקבל שירותינו כי אנו מפרנסים מוגבלים דרך למשוך לקוחות כי כיום קשה מאוד למוצא לקוחות במשרדי רואי חשבון שישלבו את המוגבלים בשוק התעסוקה של חברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות ולא עסקים קטנים בינוני שכולם יודעים מה הם שווים עובדה היא משחררת מי שרוצה לעזוב (כך אין צורך לשלם פיצויים וכו ) עדיף כבר ללכת לבעלי משרד רואי חשבון נכה ובעלי המשרד
אאורנית  |  09.11.18
3.
מבורך אבל מר
עוד דרך לגייס לקוחות , על גב של מוגבלים אם כבר שיהיה מיזים שהבעלים הם מוגבלים ולשם לנתיו הלקוחות מיזים שהבעלים מוגבל (עיוור או חרש או נכה פיזית לעין) רק לשם צריכים ללכת הלקוחות ולקבל שירות מעסקים כאלו מה עושים שם המוגבלים - עבודה שחורה להקליד נתונים של החשבוניות והקבלות למחשב לעשות התאמות ספקים וגם התאמות של בנק - עבודה שאף אחד לא רוצה לעשות
איתמר  |  08.11.18
לכל התגובות