אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורד תשקיע 12.5 מיליון דולר בחטיבת רכב אוטונומי ישראלית צילום: אם סי טי

פורד תשקיע 12.5 מיליון דולר בחטיבת רכב אוטונומי ישראלית

ענקית הרכב תפתח בארץ מערכת קבלת החלטות עבור כלי רכב אוטונומיים, פעילות שתתבסס על חברת SAIPS שרכשה לפני כשנתיים. בנוסף, גייסה למיזם את פרופ' שי מנור מהטכניון, מומחה בולט בתחום למידת המכונה

07.11.2018, 15:01 | מאיר אורבך

פורד האמריקאית מקימה חטיבה חדשה בישראל, שתעסוק בפיתוחה של מערכת קבלת החלטות עבור כלי רכב אוטונומיים. החטיבה החדשה תפעל במסגרת חברת SAIPS, שנרכשה על ידי פורד לפני כשנתיים בעשרות מיליוני דולרים. הפעילות החדשה תוקצבה ב-12.5 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

המערכת של SAIPS נועדה לאפשר חוויית נסיעה בטוחה ונוחה, שתוכל להגיב במהירות לשינויים בסביבתה. היא צפויה לאפשר גילוי וזיהוי מדויק של הולכי רגל וכלי רכב, בתנאי מזג אוויר ותאורה משתנים, ולכלול רכיב שיבנה באופן אוטומטי מפה תלת ממדית של הערים בהן ינוע הרכב. פורד צפויה לגייס כ-20 מהנדסים ומפתחי אלגוריתמיקה למיזם, להקים סניף חדש בחיפה ולרכוש ציוד ותשתיות לניסויי רכב אוטונומי. את הפעילות יוביל פרופ' שי מנור מהטכניון, מבכירי החוקרים בעולם ה-AI, בתחום השימוש בחיזוקים לייעול למידת מכונה. יחד עם מנור, יצטרפו ל-SAIPS ארבעה דוקטורים מצוות המחקר שלו.

רכב אוטונומי של פורד, צילום: אם סי טי רכב אוטונומי של פורד | צילום: אם סי טי רכב אוטונומי של פורד, צילום: אם סי טי

לדברי קן וושינגטון, סגן נשיא חטיבת מחקר והנדסה מתקדמת וסמנכ״ל טכנולוגיות בפורד: "אנו מבינים שפיתוח כלי רכב אוטונומיים בטוחים ואמינים דורש פריצה של גבולות הידע הנוכחי במדעי המחשב ובבינה מלאכותית. בשנתיים האחרונות SAIPS עושה זאת בהצלחה רבה ובכך תורמת תרומה משמעותית לתכנית הרכב האוטונומי של פורד. אני בטוח שהתוספת החדשה לצוות תאיץ את החדשנות ותאפשר לנו לעמוד ביעדים האגרסיביים שהצבנו לעצמנו במסע לבניית כלי רכב חכמים לעולם חכם".

אודי דנינו, מייסד ומנכ"ל SAIPS, הוסיף: "אנו גאים להיות בחוד החנית של הסרת הגבולות בין האקדמיה לתעשייה. אני משוכנע שמהלכים מעין אלו לא רק שיתמרצו את החדשנות המחקרית בתעשיית ההייטק אלא אף יובילו לטיוב המחקר האקדמי בישראל. שילוב יכולותיה המוכחות של SAIPS יחד עם מומחיותו של צוות המחקר בהנחייתו של פרופסור מנור יאפשר ל- SAIPS לייצר חדשנות פורצת דרך לאורך כל מסלול הפיתוח של הרכב האוטונומי".

"אני גאה ושמח להצטרף לחברת SAIPS שמיצבה את עצמה בשנים האחרונות כאחת מחברות הבינה המלאכותית המובילות בארץ", מסר פרופ' מנור. "ההצטרפות ל- SAIPS ולפורד נובעת מרצוננו להשפיע על העולם האמיתי, להשתמש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר כדי לעצב את עתידה של התחבורה העולמית וליצור מערכות אוטונומיות בטוחות ואמינות". SAIPS מעסיקה כ-30 עובדים והוקמה ב-2013 על ידי דנינו, נגה זיבר (בולקיש), המכהנת כמנהלת סניף ארה"ב ורותם ליטמן (סמנכ"ל טכנולוגיות). בשנת 2016 היא נרכשה על ידי פורד בעשרות מיליוני דולרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות