אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרגיה חלופית: המלצות לשעות של פנאי

אנרגיה חלופית: המלצות לשעות של פנאי

תערוכה מצילומיו של עברי לידר, ירדי מעצבים לכלבים, החלק האחרון בטרילוגיה “Royal City” של ג’ף למיר, סרט הטלוויזיה של HBO "ארוחת הערב שלי עם הרווה" ואיך מוצאים ינשוף עצים באור יום

08.11.2018, 09:22 | כתבי כלכליסט

תערוכה

להתרגש מעברי לידר. הצלם, לא הזמר

כשסלב מנסה את מזלו בתחום שונה מזה שבו התפרסם, קופצים כל המצקצקים בלשונם והנוחרים בבוז. כך היה גם כשנודע שעברי לידר יציג תערוכת יחיד מצילומיו בגלריה נגא בתל אביב. אני מודה שגם אני חטאתי במחשבה "מי היה נותן לו תערוכה בגלריה מצליחה, אם לא היה עברי לידר", אף שבעבר ראיינתי אותו על העניין הגובר שלו באמנות, והתרשמתי שהבחור רציני. לגמרי רציני.

מתוך התערוכה מתוך התערוכה מתוך התערוכה

התערוכה "שבריר שנייה", שנפתחה בשבוע שעבר (עד ה־8.12), מצליחה לפוגג את הספקות ולהפתיע לטובה. בניגוד לשיריו, הצילומים של לידר אינם פופיים בשום צורה, אבל הם בהחלט פואטיים. לידר מצלם רגעים, חלקם דימויים לא שלמים המתארים רק חלק מסיטואציה, אחרים הם דימויים שלמים ועדיין אניגמטיים. את הפענוח והפרשנות הוא משאיר לצופה בתקווה שיזכה לאהוב.

רעות ברנע

אופנה

לקחת את הכלב ליריד מעצבים

ביריד דרס קוד, שמתקיים בסופ"ש הקרוב בתל אביב, יציעו כ־50 מעצבים ישראלים פריטי אופנה מוזלים, אבל השוס בעיניי הפעם הוא דווקא המותג Leash, שמיועד בכלל לכלבים.

 קולר של leash קולר של leash  קולר של leash

כלבים מפונפנים עושים לי תעוקה קלה לרוב, ואני מעדיפה שידידו הטוב של האדם לא ייראה כמו פעוט סטרילי, אבל הקולרים והרצועות של Leash מצליחים לשדרג את הסטייל שלהם מבלי להפריע להם להתפלש בבוץ בגינה. שווה לזרוק לעברם עצם.

מורן לונדון

רומן גרפי

למצוא נחמה במשפחה מאוירת

 

ג’ף למיר הוא כנראה היוצר הגרפי הפורה, המגוון והמוערך ביותר כיום. הוא חתום על ספרי גיבורי־על (ל־DC ומארוול) וסדרות מדע בדיוני ופנטזיה, אבל זכה גם להכרה מחוץ לקהל חובבי הקומיקס בזכות רומנים גרפיים ריאליסטיים שמדמים חוויה של צפייה בסרט נוגע ללב. הוא פשוט עושה אמנות טובה, ישירה: סיפור חזק שמפגיש את הקורא עם חלק מהפחדים והכאבים הכי גדולים, מתובלים ב(קצת) רגעי חסד.

כריכת ספר רויאל סיטי 3, רומן גרפי, צילום: HBO כריכת ספר רויאל סיטי 3, רומן גרפי | צילום: HBO כריכת ספר רויאל סיטי 3, רומן גרפי, צילום: HBO

באוקטובר יצא החלק האחרון בטרילוגיה “Royal City”, המתמקדת במשפחה מתרפקת אחת בעיירה מתפרקת אחת. למיר מיטיב לבנות דמויות כובשות ומעוררות הזדהות ולתאר את חייהן בסחרור של אשמה, תשוקות וכסף. נדרש קצת זמן להבין מה בדיוק קורה שם, אבל קל להתמסר לסיפור.

אדוה קיזלשטיין

קולנוע

להבין מה מסתתר מאחורי השחקן הכי נמוך בהוליווד

 

 , צילום: HBO צילום: HBO  , צילום: HBO

 

אין הרבה שחקנים נמוכי קומה בהוליווד, ועכשיו המפורסם שבהם מוצא דרך להסביר לנו למה. פיטר דינקלג', שזכה בשלושה פרסי אמי על תפקידו ב"משחקי הכס", מגלם את הרווה וילשז, שחקן נמוך קומה עם מבטא צרפתי מעט גרוטסקי שהתפרסם בשנות השבעים בתור ניק־נאק, אחד המיניונים שלחמו בג'יימס בונד ב"האיש בעל אקדח הזהב" ובתור טאטו מהסדרה "אי הפנטזיה". בגיל 50 וילשז התאבד. "ארוחת הערב שלי עם הרווה", סרט הטלוויזיה של HBO, שנמצא עכשיו בספריות ה־vod של yes, סלקום טי.וי ו־HOT, הוא פרויקט שדינקלג' ומציג את הצד האפל של מי שהתפרסם אך ורק בתור סטריאוטיפ. דינקלג' מחשמל בתפקיד הראשי בסרט ענייני למדי ומאוד אינפורמטיבי, אבל כזה שמתפקד גם ככתב אישום נגד הוליווד ותעשיית פרסום האינסטנט הנצלנית שלה.

יאיר רוה

טבע

לצאת למשימת בילוש בעמק עכו

 

לפעמים כל מה שצריך כדי להרגיש בסרט זה דווקא להתנתק מהמסך. סרט טבע חי רק מחכה לנו שם בחוץ. בריכות הדגים והשדות בעמק עכו, הממוקם דרום מזרחה מהעיר, מזמנות מראות מדהימים של ציפורים ועופות: דיות ועיטים, אנפות ומגלנים, שלדגים וחסידות. היפים שבהם הם השקנאים הענקים, בעלי המקור העצום שבולע בקלות טונות של דגים.

ינשוף עצים. צילום: שירלי זינגר ינשוף עצים. צילום: שירלי זינגר ינשוף עצים. צילום: שירלי זינגר

לאחרונה גיליתי אטרקציה חדשה: ינשוף עצים, ובצדה אתגר: איך מוצאים את דורס הלילה לאור יום? הו! קיבלתי הנחיות: בבית הקברות של הכפר, מעל הקבר של החברה רחל. סימני הלשלשת והצניפה הביאו אותי אל העץ הנכון שעליו כעשרה ינשופים, קטנים מהצפוי, חמודים עד מאוד - וערים.

משימת הבילוש הבאה: פורפיריה כחולה, ציפור נדירה שמתארחת באזור. חפשו אותה בעמק עכו ותזכו לסרט טבע פרטי משלכם.

שירלי זינגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות