אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעת המיליונים של משרד גורניצקי נגד לואיס פל בדרך לגישור צילום: ענר גרין

תביעת המיליונים של משרד גורניצקי נגד לואיס פל בדרך לגישור

השופט עוז ניר נאוי מבית המשפט המחוזי בתל אביב הציע לצדדים מתווה במסגרתו התביעה תועבר למסלול רגיל ולא מקוצר, ותתברר בגישור. הצדדים יודיעו תוך שבוע אם הם מסכימים

07.11.2018, 19:48 | ענת רואה

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב עוז ניר נאוי מציע למשרד עורכי הדין גורניצקי ולאיש העסקים לואיס פל להעביר את הסכסוך ביניהם למגשר מוסכם שייבחר על ידם. על הצדדים להודיע בתוך שבוע אם הם מסכימים להצעה.

הבוקר התקיים דיון מקדמי בתביעה שהיקפה הנטען 32 מיליון שקל. התביעה הוגשה בחודש מאי האחרון על ידי משרד גורניצקי שבראשו עומד עו"ד פיני רובין. נטען בה שפל התחייב לשלם להם 35% מכל סכום שישיגו לו בתביעה שיגישו בשמו נגד שותפו לשעבר שלמה בן חיים. גורניצקי יצגו את פל בתביעה נגד בן חיים שהוגשה בינואר 2012 ולטענתם במהלך 2013 קיבל פל 24 מיליון דולר אך התחמק מלשלם להם את שכר הטרחה שלהם.

עו"ד פיני רובין ממשרד גורניצקי, צילום: יריב כץ עו"ד פיני רובין ממשרד גורניצקי | צילום: יריב כץ עו"ד פיני רובין ממשרד גורניצקי, צילום: יריב כץ

התביעה הוגשה במסלול מקוצר בו הנתבע כמעט ואינו יכול להתגונן, אלא נדרש לקבל רשות לצורך כך. פל שמיוצג בידי עורכי הדין יואל פרייליך וגיא גיסין הגיש בקשה להעביר את התביעה למסלול של תביעה רגילה. בנוסף הוא הגיש בקשה לחייב את משרד גורניצקי לחשוף בפניו מסמכים שהתבררו בפני ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין. פל רמז שהסיבה שמשרד גורניצקי פרש בשלב מסוים מהייצוג שלו היתה קשורה בהנחיה של ועדת האתיקה.

לדברי פל, במסמכים שהגיש לבית המשפט, משרד גורניצקי גם ביקש בתחילה צו איסור פרסום על התביעה וזאת במטרה לנסות ולמנוע מבוכה פומבית לפירמת הפרקליטים. "יסוד מרכזי בהגנתו הינו כי משרד גורניצקי ושותפיו פעלו בניגוד עניינים אסור, עניין אשר מגובה בהחלטה של ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, עת התיימרו לייצגו בהליך המשפט וזאת מבלי שמסרו לנתבע גילוי נאות בדבר ניגוד העניינים מראש", טען. לפי טענת פל, ניגוד העניינים יורד לשורש השירות המשפטי שהתיימר משרד גורניצקי להעמיד לו.

ניגוד העניינים הנטען היה שמספר שנים קודם לכן יצג משרד גורניצקי את בן חיים, והאחרון דרש שהמשרד יתפטר ולא ייצג נגדו. מנגד משרד גורניצקי ביקש להשאיר את התביעה במסלול מקוצר ולחייב את פל להגיש מיד בקשת רשות להתגונן.

בפתח הדיון הבוקר הציע השופט ניר נאוי לנהל דיון מחוץ לפרוטוקול ובמסגרתו הוא הציע לצדדים להסכים למתווה אשר על פיו החלטת ועדת האתיקה שהורתה למשרד גורניצקי להתפטר מהייצוג תועבר במלואה לבאי כוחו של פל. זאת בתוך 24 שעות ממועד מתן הסכמה למתווה הדיוני.

עוד הציע השופט כי התביעה תועבר למסלול רגיל, ובאי כוחו של פל יגישו כתב הגנה מפורט בתוך 7 ימים. במסגרת כתב ההגנה יפרט פל את גרסתו הפוזיטיבית לטענות כולל פירוט מתי ואיך נודע לו לראשונה שמשרד גורניצקי ייצג בעבר את בן שלמה ומה עשה בעקבות הידיעה הזו.

לפי המתווה, במקביל ולאחר הגשת כתב הגנה יפנו הצדדים למגשר מוסכם ואם לא יגיעו להסכמה על זהותו, יוצע מגשר על ידי בית המשפט. הצדדים אמורים להודיע בתוך שבוע אם הם מסכימים למתווה. אם לא יסכימו, ינתנו החלטות שיפוטיות בבקשות התלויות ועומדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות