אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכנע להתקפות של טראמפ: התובע הכללי של ארה"ב ג'ף סשנס התפטר צילום: רויטרס

נכנע להתקפות של טראמפ: התובע הכללי של ארה"ב ג'ף סשנס התפטר

במשך יותר משנה תקף נשיא ארה"ב את סשנס והאשים אותו כי בכך שפסל את עצמו מלעסוק בחקירת "רוסיה גייט", סלל את הדרך למינוי התובע המיוחד רוברט מולר, הבודק כעת את התערבות רוסיה בבחירות ואת הקשרים האפשריים שלה עם טראמפ

07.11.2018, 21:59 | שירות כלכליסט ו-ynet

עוד טלטלה בממשל טראמפ: התובע הכללי של ארצות הברית ג'ף סשנס הודיע היום (ד') על התפטרותו מהתפקיד – ולדבריו עשה זאת לבקשת הנשיא דונלד טראמפ. סשנס הודיע על התפטרותו במכתב ששלח לבית הלבן.

בציוץ בטוויטר הודיע טראמפ כי ראש הסגן של סשנס, מאט וויטקר, יתמנה לממלא מקום התובע הכללי.

התובע הכללי של ארה"ב ג התובע הכללי של ארה"ב ג'ף סשנס | צילום: איי אף פי התובע הכללי של ארה"ב ג

סשנס התמודד במשך יותר שנה עם ביקורת נוקבת ואישית מצד טראמפ בשל החלטתו לפסול את עצמו מהעיסוק בחקירה שמתנהלת בנוגע לאפשרות שהיה שיתוף פעולה בין רוסיה לבין אנשי קמפיין הנשיאות של טראמפ סביב הבחירות ב-2016. סשנס פסל את עצמו מהחקירה של משרד המשפטים אחרי שנחשף כי הוא עצמו נפגש עם שגריר רוסיה בוושינגטון. טראמפ אמר אז כי אילו ידע שסשנס יפסול את עצמו, לא היה ממנה אותו לתפקיד. כשמונה לתובע הכללי נחשב סשנס לאחד האנשים הקרובים ביותר לטראמפ.

טראמפ האשים את סשנס כי הוא סלל את הדרך למינויו של התובע המיוחד רוברט מולר, מי שמנהל כעת את החקירה הפדרלית בנוגע להתערבות לכאורה של רוסיה בבחירות בארה"ב ובודק אם הדברים הקשים שמטיח טראמפ בסשנס קשורים לניסיון נרחב יותר לפגוע בפעילותן של רשויות המשפט ואכיפת החוק האמריקניות. 

במכתב ההתפטרות שלו כתב סשנס כי במסגרת תפקידו פעל "למלא את אותה אג'נדה שטראמפ קידם בקמפיין הבחירות שלו בכל הנוגע לאכיפת החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות