אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתמה ההיפרדות במשפחת עופר - ליאורה תחזיק במליסרון ואייל בבנק מזרחי צילום: עמית שעל, טל כהן

בלעדי לכלכליסט

נחתמה ההיפרדות במשפחת עופר - ליאורה תחזיק במליסרון ואייל בבנק מזרחי

עסקת ההפרדה מתבצעת בעקבות חוק הריכוזיות, שדורש הפרדה בין נכסים ריאליים ופיננסיים; חברת לין שבבעלות אייל עופר תרכוש את החזקות עופר השקעות ועופר אחזקות בבנק מזרחי טפחות, ואילו עופר השקעות תרכוש את מניות מליסרון שבידי לין

08.11.2018, 16:49 | גולן חזני

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

אנשי העסקים ליאורה עופר, אחיה דורון עופר ובן דודם אייל עופר חתמו היום (ה') על ההסכם לפירוק השותפות ביניהם בבנק מזרחי טפחות ובחברת הנדל"ן מליסרון. כמו בעלי שליטה אחרים, נאלצה משפחת עופר בעקבות חוק הריכוזיות שנחקק ב־2013 לבצע הפרדה בין האחזקות הריאליות לפיננסיות עד לסוף שנת 2019.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי בימים האחרונים נסגרו פרטיו הסופיים של ההסכם, שבסיומו ליאורה תחזיק במליסרון ואייל יחזיק בבנק מזרחי. כפי שפורסם בכלכליסט, דורון עופר יצטרף לאחותו ליאורה ויחזיק בחברת הנדל"ן. חברת לין שבבעלות אייל עופר תרכוש את כל המניות של עופר השקעות ועופר אחזקות בבנק מזרחי טפחות ואילו עופר השקעות תרכוש את מניות מליסרון שבידי לין.
         

מימין: אייל עופר, ליאורה עופר ודורון עופר, צילומים: טל כהן, ורדי כהנא, משה שי, עמית שעל מימין: אייל עופר, ליאורה עופר ודורון עופר | צילומים: טל כהן, ורדי כהנא, משה שי, עמית שעל מימין: אייל עופר, ליאורה עופר ודורון עופר, צילומים: טל כהן, ורדי כהנא, משה שי, עמית שעל     
 


ליאורה ודורון ירכשו מאייל את השליטה במליסרון תמורת כ־1.4 מיליארד שקל. ואילו אייל ישלם לליאורה ולדורון כ־1.6 מיליארד שקל עבור אחזקותיהם העקיפות בבנק מזרחי טפחות.

לפי הערכות בחר דורון להצטרף לליאורה בשל האפשרות הגמישה יותר לממש מניות של חברת נדל"ן מאשר מניות של בנק. בנוסף, אמרו מקורבים למשפחה כי האווירה המתוחה בין ליאורה ודורון נרגעה מעט מאז העימות הגדול ביניהם סביב הירושה של אביהם יולי עופר.

דורון טען בעתירה לבית המשפט כי לצוואה של האב יולי עופר שניתנה ב־2008 אין תוקף חוקי וכי יש להתייחס לצוואה קודמת שחילקה את הרכוש ביניהם באופן שוויוני יותר. הצוואה ב־2008 העניקה לדורון רק 15% מחברת עופר השקעות שהוריש האב, לעומת 85% לליאורה. בית המשפט דחה את העתירה של דורון וקבע כי הצוואה מ־2008 היא חוקית.

דורון יחזיק ב-15% ממניות עופר השקעות, שתחזיק בשליטה במליסרון. ליאורה עופר שקלה תחילה למכור את השליטה במליסרון אבל החליטה להמשיך להחזיק בה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות