אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המו"מ בין פוקס לאמריקן איגל יימשך לתוך 2019 צילום: בלומברג

המו"מ בין פוקס לאמריקן איגל יימשך לתוך 2019

המגעים עוסקים ברכישת השליטה בפעילות אמריקן איגל בישראל. ההסכם בין הצדדים אמור היה להיחתם עד סוף השנה הנוכחית אך באמריקן איגל טרם סיימו לבצע את בדיקת הנאותות לעסקה

08.11.2018, 22:10 | אורנה יפת

המשא ומתן בין קבוצת פוקס לאמריקן איגל בנוגע לרכישת השליטה בפעילות אמריקן איגל בישראל, יימשך לתוך שנת 2019. במקור, ההסכם בין הצדדים אמור היה להיחתם עד סוף השנה הנוכחית אך באמריקן איגל טרם סיימו לבצע את בדיקת הנאותות לעסקה.

קראו עוד בכלכליסט

ב-2015 הקימה קבוצת פוקס חברה בת בבעלות מלאה תחת השם FWS שאליה הועברו הפעילויות של המותגים אמריקן איגל ומותג ההלבשה התחתונה earie. באותה העת קיבלה אמריקן איגל העולמית אופציה לרכוש 50% מהפעילות של המותג בישראל בתמורה ל-12.6 מיליון דולר, סכום שלא שיקף רווח או הפסד לפוקס.

האופציה ניתנה לאמריקן איגל למשך שלוש שנים ועל פי ההסכם המקורי היא יכולה לממש אותה החל ממאי 2018 למשך שנה עד מאי 2019. במועד החתימה על ההסכם שילמה אמריקן איגל תשלום ראשון לפוקס בגובה 4.2 מיליון דולר והשלימה במהלך התקופה את מלוא התשלום לפוקס.

מותג הלבשה תחתונה של Aerie מבית אמריקן איגל מותג הלבשה תחתונה של Aerie מבית אמריקן איגל מותג הלבשה תחתונה של Aerie מבית אמריקן איגל

המשא ומתן בין הצדדים נוגע לשינוי ההסכם כך שפוקס תחזיק ביותר מ-50% ממניות FWS ותהיה בעלת השליטה בחברה. עבור אמריקן איגל העולמית הפעילות בישראל איננה מהותית ובפוקס מעוניינים לקבל את השליטה בחברה ולאחד את תוצאות אמריקן איגל בדוח הכספי.

במסגרת השותפות עם אמריקן איגל העולמית קיבלה קבוצת פוקס אפשרות שלא ניתנה עד כה לזכייניות המותג בעולם, לעצב ולייצר בעצמה בגדי ילדים תחת המותג אמריקן איגל קידס. ברבעון האחרון של 2017 החלה פוקס למכור את מותג אמריקן איגל קידס גם ללקוחות הקבוצה בחו"ל, פעילות שתורמת לשורת ההכנסות של הקבוצה בחו"ל.

"החברה מעדכנת כי התהליך של המשא ומתן בין הצדדים, בדיקת הנאותות על ידי אמריקן איגל, וגיבושו של המשא ומתן לכדי הסכם מחייב, צפוי להימשך מעבר לתום שנת 2018. יצויין כי תקופת האופציה על פי הסכם האופציה תסתיים ביום 13 במאי 2019", דיווחה החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות