אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ייתכן שטראמפ ינסה להוציא לפועל עסקת סחר גדולה מול סין" צילום: AP

"ייתכן שטראמפ ינסה להוציא לפועל עסקת סחר גדולה מול סין"

הכלכלן והאסטרטג הראשי של חברת ההשקעות שרדורס מעריך שעסקה כזו מול סין "תמנע את המשך ההסלמה במלחמת הסחר - בראייה כלכלית זה צעד מתבקש". לדבריו, "קיצוצי מסים נוספים לא נראים באופק"

08.11.2018, 22:22 | גולן חזני

"נהוג לחשוב שחלוקה בין הבית העליון לבית התחתון בארה"ב היא טובה, זאת משום שהיא מונעת מהפוליטיקאים להתערב ביד גסה בכלכלה. עם זאת, השווקים בארה"ב דווקא נהנו מהשינויים שהנהיגו טראמפ והרפובליקנים, הן בהפחתות המס והן בהפחתת הרגולציה", כך כותב קית׳ וייד, הכלכלן והאסטרטג הראשי של שרודרס, חברת ההשקעות הבינלאומית.

קראו עוד בכלכליסט

בסקירה שפרסם היום וייד ושהופצה למשקיעים, הוא כותב שהוא מאמין שהחלוקה הנוכחית, שבה הדמוקרטים הם אלו ששולטים בבית הנבחרים ואילו הרפובליקנים שולטים בסנאט, תביא לתמיכה פיסקלית פחותה בשווקים, "זאת, מכיוון שאני לא מעריך כי הדמוקרטים יתמכו בקיצוצי מסים נוספים. הדבר עשוי לפגוע בצמיחה של ארה"ב לקראת 2020, לאחר שהאפקט הנוכחי יחלוף, ולא יוחלף באמצעים אחרים. ישנה סברה כי הנשיא ינסה להוביל הוצאות ממשלתיות בתחום התשתיות על מנת לתדלק את הכלכלה, אך ייתכן והדמוקרטים יהססו שכן, הדבר עשוי לעזור לטראמפ בהמשך, להיבחר לכהונה שנייה".

וויד סבור, כי "לאור תמרור העצור שהוצב כעת בתחום הפיסקלי, יתכן והנשיא יפנה לכיוון אחר וינסה להוציא לפועל עסקה מול סין, אשר תמנע את המשך ההסלמה של מלחמת הסחר. בראייה כלכלית, זהו צעד מתבקש. עם זאת, טראמפ יצטרך לבדוק האם הרווח הכלכלי כדאי על חשבון הרווח הפוליטי הקיים, בכל הקשור להטלת המכסים על סחורות סיניות, שכן מרבית מבוחרי טראמפ רואים במכסים אלו צעד הכרחי בדרך להחזיר את ארה"ב להיות המובילה העולמית, או כפי שטראמפ אומר “America First”.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: AP נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: AP נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: AP

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות