אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיסנקרופ מציגה: אזהרת רווח שנייה תוך ארבעה חודשים צילום: אי פי איי

טיסנקרופ מציגה: אזהרת רווח שנייה תוך ארבעה חודשים

החברה ציינה כי היא מתכוננת להשלכות חקירה בנוגע לקיום קרטל, והמניה צונחת ב-8%; תחזית הרווח הנקי הורדה ל-100 מיליון יורו לשנת 2018

09.11.2018, 12:04 | שירות כלכליסט

לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט לחצו כאן

מניות תאגיד טיסנקרופ הגרמני רושמות היום (ו') ירידות חדות של עד 8% לאחר שהחברה פרסמה את אזהרת הרווח השנייה שלה מאז חודש יולי. לפי ההודעה שפורסמה היום, החברה מתכוננת לתוצאות חקירה שמתנהלת לגבי קיומו של קרטל.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת הפלדה והטכנולוגיה חתכה את תחזית הרווח הנקי שלה ל-2018 ל-100 מיליון יורו, זאת לעומת אומדן קודם לפיו הרווח הנקי אמור היה להיות "טוב משמעותית" מהנתון שנרשם בשנה שעברה ושעמד על 271 מיליון יורו. טיסנקרופ גם הורידה את תחזיתה להכנסות מותאמות לפני ריבית ומיסים ל-1.6 מיליארד יורו, לעומת תחזית קודמת של 1.8 מיליארד יורו.

 , צילום: intercepts.defensenews צילום: intercepts.defensenews  , צילום: intercepts.defensenews

החברה חשפה בעבר שהיא נמצאת תחת חקירה לגבי פעילות קרטלית שלה לכאורה - פעילות שקשורה לתמחור מוצרי פלדה. אולם בהודעתה הקודמת לא צוינו השלכות כלכליות כלשהן. אתמול הודיעה הקבוצה שהחליטה לנקוט באמצעי זהירות עקב ההתפתחויות האחרונות בתהליך החקירה.

"החדשות האלה שליליות ללא ספק עבור טיסנקרופ, אבל לא מגיעות בהפתעה", כך אמר סת' רוזנפלד, אנליסט מטעם ג'פרי'ס. טיסנקרופ טוענת שלירידות אחראים גם נושאי בקרת איכות שלא פורטו בעסקיה בתחום הרכיבים לתעשייה ולרכב, הכנסות נמוכות מהצפי ביחידת המעליות שלה, ומגבלות שינוע בעסקי המתכת שלה.

רוזנפלד אמר שנושאי הייצור והשינוע בעסקי הפלדה, שנובעים בעיקר מבעיות תובלה בנהר הריין עקב ירידת מפלסו בעקבות הקיץ החם והשחון ביותר שנמדד אי פעם בגרמניה, הם האחראים לכמחצית מהפגיעה שספגה החברה.

לפני כחודשיים החליט דירקטוריון החברה לפצל אותה לשניים. מדובר בתוכנית לארגון מחדש הגדולה ביותר של טיסנקרופ מזה כמה עשורים. במסגרת התוכנית, חלק מהפעילות התעשייתית של טיסנקרופ, הכוללת יצור מעליות וחלקי רכב ואת חטיבת ההנדסה, יירשם כישות נפרדת תחת השם טיסנקרופ תעשיות. פעילות הסחר במחצבים, בניית הספינות והנתח בן 50% במיזם הפלדה המתוכנן עם חברת טאטא יישאר תחת החברה שתישא את השם החדש - טיסנקרופ חומרים.

אתמול פרסמה משטרת ישראל המלצות להעמדה לדין בגין שוחד ועבירות נוספות של בכירים המעורבים בתיק 3000 העוסק בעסקת כלי השיט מתוצרת התאגיד ואספקתם לישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות