אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטרליה: "אנחנו מקבלים בזרועות פתוחות השקעות סיניות" צילום: timesofindia

אוסטרליה: "אנחנו מקבלים בזרועות פתוחות השקעות סיניות"

שר האוצר ג'וש פרידנברג אמר שמדינתו נותרה פתוחה להשקעות מבייג'ינג, בלי קשר להחלטה של קנברה אם לחסום או לאשר למיליארדר לי קה שינג לרכוש את חברת תשתיות האנרגיה הגדולה במדינה, שתתקבל "בשבועיים הקרובים"

09.11.2018, 21:12 | שירות כלכליסט

אוסטרליה נותרת פתוחה להשקעות סיניות בלי קשר להאם קנברה תחסום את רכישתה של חברת אנרגיה גדולה ע"י קונסורציום מהונג קונג, כך אמר היום (ו') שר האוצר האוסטרלי ג'וש פרידנברג ל-CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר השנה הציע קונסורציום הונג קונגי בשם CK Infrastructure שבבעלות המיליארדר לי קה שינג 9.4 מיליארד דולר כדי להשיג שליטה ב-APA group, חברת תשתיות האנרגיה הגדולה באוסטרליה.

המיליארדר לי קה שינג, צילום: עמית שעל המיליארדר לי קה שינג | צילום: עמית שעל המיליארדר לי קה שינג, צילום: עמית שעל

פרידנברג אמר ביום רביעי שהעסקה "עומדת בניגוד לאינטרס הלאומי", אך בדברים שאמר היום ציין שהשקפתו ככלל אינה ממוקדת "בחברה כזו או אחרת". הוא אמר שהחלטתו בנוגע ל-APA נובעת "מההשלכות שיהיו עבור אוסטרליה מריכוז כזה של בעלות זרה בחברת מפתח ששולטת בשורת נכסים קריטיים במגזר שינוע הגז".

"APA היא חברה ייחודית, שבידיה יותר מ-50% מעסקי שינוע הגז באוסטרליה, ויותר מ-15 אלף צינורות שמספקים גז וחשמל למגזרים מרכזיים," כך פרידנברג. החברה מחזיקה בנכסים בשווי של כ-20 מיליארד דולר, ומספקת מחצית מתצרוכת הגז של המדינה, על פי נתונים של החברה.

פרידנברג, שמונה לשר האוצר האוסטרלי באוגוסט לאחר שראש הממשלה החדש סקוט מוריסון נכנס לתפקידו, אמר שצוותו יקבל החלטה סופית בנוגע לעסקה "בשבועיים הקרובים", והוסיף שהמדינה עדיין מקבלת בזרועות פתוחות השקעות סיניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות