אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ עשוי להדיח את שר המסחר ווילבור רוס צילום: רויטרס

טראמפ עשוי להדיח את שר המסחר ווילבור רוס

על פי דיווח באתר CNBC, הנשיא האמריקאי מספר למקורביו כי עד סוף השנה בכוונתו להחליף את מזכיר המסחר רוס ולמנות במקומו את לינדה מקמהון, המנכ"לית לשעבר של תאגיד ההיאבקות WWE. מועמד נוסף לתפקיד הוא ריי וושבורן, מי שמונה על ידי טראמפ לראש הזרוע של הממשלה להשקעות במגזר הפרטי במדינות זרות

10.11.2018, 16:42 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מספר לאנשים שהוא מעוניין להחליף את שר המסחר ווילבור רוס עד סוף השנה הנוכחית, כך לפי 3 אנשים המקורבים לנשיא וביקשו להישאר בעילום שם.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריהם, טראמפ מעוניין למנות במקומו את לינדה מקמהון. מועמד נוסף שהוא שוקל הוא ריי וושבורן, אותו מינה טראמפ בשנה שעברה לנשיא ומנכ"ל של OPIC - זרוע הממשל האמריקאי להשקעות במגזר הפרטי במדינות זרות.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: AP נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: AP נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: AP

מקמהון, מי שעומדת בראש מינהל העסקים הקטנים ושימשה בעבר כמנכ"לית של תאגיד ההיאבקות ה-WWE, סיפרה ליועציו הקרובים של טראמפ כי קרוב לוודאי שתסכים להתמנות לתפקיד, אם זה יוצע לה. עם זאת, המקורבים הדגישו כי עוד לא התקבלה החלטה סופית בעניין, ותמיד יש אפשרות שטראמפ ישנה את דעתו ברגע האחרון. אמנם עד כה היה נראה שטראמפ מעדיף לא לפטר שרים, אך רק בשבוע שעבר הוא אילץ את התובע הכללי ג'ף סשנס להתפטר.

דוברת הבית הלבן שרה האקבי לא הכחישה את האפשרות שמקמהון תמונה לתפקיד שרת המסחר, אך מסרה בתגובה: "בשלב זה אין לנו הצהרות על התפקידים".

רוס (80) הוא מיליארדר שהרוויח את הונו מרכישת נכסים של חברות בפשיטת רגל. מקורביו מכחישים כי חתול שחור עבר בינו לבין הנשיא, וציינו כי ביום שלישי צפה ביחד עם טראמפ בתוצאות בחירות אמצע הקדנציה.

רוס נחשב לתומך במדיניות המסחר של טראמפ, כולל במלחמת הסחר שבה פצח עם סין. כך למשל, בבוקר שבו הכריז טראמפ על הטלת מכס של 10% על יבוא סיני בשווי 200 מיליארד דולר, הגן רוס על ההחלטה והכחיש את הטענות שהמהלך יוביל לעלייה במחירי המוצרים בארה"ב.

גם למקמהון יש קשרים הדוקים עם טראמפ. בעלה המתאבק לשעבר וינס מקמהון נחשב לחבר טוב של הנשיא והם אף השתתפו בקרב יחד ב-2007. באוקטובר טראמפ אף תרם את המשכורת החודשית שלו למינהל העסקים הקטנים שבראשו עומדת מקמהון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות