אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיכים לשנתיים נוספות: פז תספק נפט וגז לרשות הפלסטינית צילום: עמית שעל

ממשיכים לשנתיים נוספות: פז תספק נפט וגז לרשות הפלסטינית

החברה שהחלה את קשריה העסקיים מול הרשות בשנת 2007 תחתום על הסכם חדש, עד לסוף 2020 - בתנאים דומים להסדר הקיים; פז מספקת כ-50% מצרכי מוצרי הנפט של הרשות ו-85% ממוצרי הגז הביתי

11.11.2018, 12:43 | מיקי גרינפלד

קבוצת פז נפט קיבלה הבוקר הודעה מהרשות הפלסטינית על זכייתה במכרז לאספקת מוצרי נפט ומוצרי גז ביתי (גפ"מ) לפי צרכי הרשות, לשטחי הגדה המערבית ולעזה. אספקת הנפט תיעשה במסגרת הסכם שייחתם בין החברה לבין הרשות.  

קראו עוד בכלכליסט

פז היא ספקית הנפט של הרשות לפי הסכמים שונים משנת 2007 וההסכם האחרון (מזכר הבנות) המסדיר את היחסים בין הצדדים נחתם בספטמבר 2014, לתקופה של שנתיים. עם תום התקופה לא נחתם הסכם חדש ובמקום זאת ב-1 בינואר 2017 הודיעה פז על תוספת להסכם הקיים, המאריך את תקופתו בשנתיים נוספות, עד ל-31 בדצמבר - לפי התנאים של מזכר 2014.

 

עתה מודיעה חברת הדלקים הישראלית כאמור על זכייה במכרז החדש ועל החתימה הצפויה של הסכם חדש, לתקופה של שנתיים (שתחל ב-1 בינואר 2019 ותסתיים ב-31 בדצמבר 2020).

 

במסגרת ההסכם המעודכן תספק פז נפט 85% מצריכת הגפ"מ ו-50% מצריכת הדלקים של הרשות. פז נפט תחייבת לספק לרשות שירותי תחזוקה, ציוד והדרכה בתנאים שייקבעו בהסכם. "רווחיות החברה על פי ההסכם לא צפויה להשתנות באופן מהותי אל מול שנת 2018", מציינת פז בדיווח לבורסה על הזכייה במכרז.

בימים אלה נמצאת פז נפט בעיצומו של הליך לבחירת יו"ר חדש, לאחר התפטרותו של היו"ר יצחק עזר בתחילת אוקטובר, על רקע מחלוקות עם חברי דירקטוריון ועם המנכ"ל יונה פוגל. הדירקטור החדש אליעזר שקדי מועמד לתפקיד אך לבקשת מיטב דש, המחזיק ב-9% ממניות החברה, החליט הדירקטוריון לדחות את קבלת ההחלטה על המינוי ולאפשר מינוי דירקטור נוסף לקראת ההכרעה. 

האסיפה הכללית של פז צפויה להתכנס ב-3 בדצמבר אךמסתמן כי תדון כעת רק בשינוי התקנון ולא במינוי הדירקטור הנוסף, דבר שידרוש אסיפה נפרדת. במיטב דש מעוניינים להוסיף דירקטור רגיל שיוכל להתמודד על תפקיד ראשות הדירקטוריון מול אליעזר שקדי המועמד היחיד כרגע לתפקיד (שהצטרף לדירקטוריון בהמלצת ילין לפידות). 

בישיבה היום אמור היה הדירקטוריון להכריע אם אליעזר שקדי, הדירקטור החדש, ימונה ליו"ר זמני עד כינוס אסיפת בעלי המניות שייתכן ותאשר מינוי דירקטור נוסף (אברהם ביגר) שיתמודד מולו או ליו"ר קבוע, מה שיחסל אפשרות של תחרות על הכיסא מול ביגר.

יונה פוגל מנכ"ל פז , צילום: עמית שעל יונה פוגל מנכ"ל פז | צילום: עמית שעל יונה פוגל מנכ"ל פז , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות