אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אביב ולני גרופ רכשו קרקע בירושלים ב-160 מיליון שקל צילום: View Point

אביב ולני גרופ רכשו קרקע בירושלים ב-160 מיליון שקל

הקרקע בשכונת משכנות האומה נרכשה מחברת רסקו ומיועדת להקמת פרויקט של 266 יח"ד; מלבד התשלום במזומן, יעבירו החברות לרסקו 25% מתמורות המכירה

11.11.2018, 12:29 | דותן לוי

קבוצת אביב, בבעלות דורון אביב ודפנה הרלב, וקבוצת לני גרופ שבבעלות רודי גבסי, רכשו מחברת רסקו את חטיבת הקרקע האחרונה בשכונת משכנות האומה בירושלים - מתחם המכונה "מתחם משרד החוץ". היקף העסקה הוא כ-160 מיליון שקל במזומן ובנוסף עוד 25% מתמורות מכירה.

קראו עוד בכלכליסט

המתחם משתרע על כ-11 דונם ברחוב יוסף בורג וייבנו בו כ-266 יחידות דיור בחמישה בנייני מגורים בני שש עד שמונה קומות. אביב ולני גרופ מתכוונים להציע במתחם דירות יוקרה בנות שניים עד חמישה חדרים, לצד דירות גן ופנטהאוז. כמו כן מתוכננים בית כנסת וגן ילדים. לפרויקט קיים היתר בנייה ושלב החפירות הסתיים.
        

מתחם משרד החוץ בירושלים, צילום: View Point מתחם משרד החוץ בירושלים | צילום: View Point מתחם משרד החוץ בירושלים, צילום: View Point


       

מדובר בקרקע שיצאה לפני למעלה מעשור למכרז של רמ"י וזכתה בה חברת רסקו, אך רסקו הודיעה כי היא יוצאת מפעילות המגורים שלה והחליטה למכור את הפרויקט. לפי הסכם הרכישה, חלקה של לני גרופ יעמוד על 49% והיא תהיה אחראית על נושא השיווק ואילו חלקה של קבוצת אביב יעמוד על 51% והיא אחראית על יתר הנושאים.

לדברי דורון אביב, מדובר בפרויקט מגורים ראשון של הקבוצה בירושלים אשר נבחר בזכות המיקום המצוין שלו, ממול לגן סאקר הממוקם ממזרח לו ובצמוד לתחנת הרכבת החדשה ולבנייני הממשלה. כמו כן בימים אלה חברת נצבא בונה מלון בסמוך למתחם.

על פי הערכה מחירי הדירות ינועו סביב 40-35 אלף שקל למ"ר, ודירה ממוצעת תשתרע על שטח של 95 מ"ר. עוד אמר אביב כי בימים אלה הם בוחנים את התכנון הקיים לפני תחילת הפרויקט. על שיתוף הפעולה עם לני גרופ אמר אביב "זה פרויקט שני שלנו איתם, הם בנו איתנו את פרויקט ליבר בת"א ויש לנו ניסיון טוב איתם".

את חברת רסקו ייצגו בעסקה עורכי הדין אסף איילון ודוד אקריש ממשרד יגאל ארנון ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות